1

Temat: Allach a B

Czy to jedno i to samo? mi się zdaje, że tak, tylko mamy inne tradycje i sposoby kultu! Przecież oni i my wierzą w to samo! Czyli w jednego Boga...                   

www.magicfantasy.prv.pl

Thumbs up Thumbs down

2

Odp: Allach a B

Dokładnie zgadzam się z tobą . Religia muzumańska tym  się różni od chrześcjaństwa że jest w znadcznym stopniu uproszczona. Allach jest dla nich dokładnie tym czym bóg dla chrześcjan :idea:                   

3

Religia muzumańska tym się różni od chrześcjaństwa że jest w znadcznym stopniu uproszczona...a mozna wiedziec w jakim stopniu?

Zwiedzilam  kraj muzulmanow....cos tam uslyszalam na temat ich wiary...cos sobie sama doczytalam...dlatego nie rozumie niby tego "uproszczenia"
Wierza tak jak chrzescijanie...tylko chyba jakos mocniej sie tego trzymaja(modlitwy ranne,zakazy,nakazy)                   

4

No naprzykład że u nich wystepuje bóg Allach tylko on.W Religi katolickiej bóg występuje w trzech postaciach. Machomet  czy inny prorok jest zwykłą  osobą śmiertelną.Islam  dlatego odniósł taki sukces w średniowieczu ponieważ przedstawiał dość jasne tezy natomiast w religi Chrześcjanskiej tezy były dość zawiłe i skomlikowane można było zupełnie inaczej innterpretowć doktryny wiary.Chrześcjaństwo przez to przeżywało różne rozłamy przez interpretacje wiary.                   

5

Szuwi i to dlatego ze chrzescijanie maja Trojce...i kilkunastu swietych patronow....nie znaczy ze jest trudniejsza i ciezsza do zrozumienia.

Wiara islamu opiera sie na pieciu podstawowych artykulach, zwanych takze filarami:

-wyznanie wiary
-pielgrzymka do Mekki
-jalmuzna
...czyz nie jest to troche podobne do chrzescijanstwa?....

Post w miesiacu ramadan, dziewiatym miesiacu muzulmanskiego kalendarza ksiezycowego, jest jednym z podstawowych obowiazkow muzulmanina. Post postrzegany jest od wschodu do zachodu słońca przez każdego dorosłego, zdrowego muzułmanina. Obejmuje on zakaz jedzenia, picia, palenia tytoniu oraz odbywania stosunków seksualnych.(niestety tutaj nie dam glowy uciac ze tak postepuja,chyba niewielu)
Prawo muzulmanskie przewiduje piec obowiazkowych modlitw w ciagu dnia:
zaraz po zejsciu slonca z zenitu;  - modlitwa popoludniowa, odprawiana w czasie pomiedzy zakonczeniem  a zachodem slonca;  - modlitwa po zachodzie slonca; modlitwa nocna odprawiana pomiedzy czasem, gdy zniknie czerwona poswiata na zachodzie a switem.(tu musze napisac,ze widzialam takie modlitwy)                   

6

No naprzykład że u nich wystepuje bóg Allach tylko on.W Religi katolickiej bóg występuje w trzech postaciach. Machomet czy inny prorok jest zwykłą osobą śmiertelną.Islam dlatego odniósł taki sukces w średniowieczu ponieważ przedstawiał dość jasne tezy natomiast w religi Chrześcjanskiej tezy były dość zawiłe i skomlikowane można było zupełnie inaczej innterpretowć doktryny wiary.Chrześcjaństwo przez to przeżywało różne rozłamy przez interpretacje wiary.

W chrzescijanstwie tez jest jeden Bog, a jak go zwac to juz inna sprawa. Co do Jezusa to tez byl smiertelnikiem - umarl na krzyzu, jego dusza byla niesmiertelna ale nie cialo. A jesli chodzi o zawilosc to namieszal troche kosciol katolicki soborami, bo na poczatku raczej skomplikowane to nie bylo.                   

http://mt.gre.pl

7

W każdym bądz razie w mojej książece historycznej pisze to co na pisałem.Rozkwit islamu przypadał własnie na moment początków soborów już za Konstatyna Wielkiego trwały w kościele chrześcjanskim walki nad niektórymi interpretacjami wiary.
Czy konflikt o nature boską  Jezusa Chrystusa.
Islam własciwie zatrunfował kiedy religia chrześcjańska była w stanie całkowitego podziału.( Monofizyci nastoarianie arianizm czy tym podobne odłamy)                   

8

pisze w tym roku prace mgr na temat terroryzmu islamskiego.
piszac o tym nie sposob sie nie otrzec o islam.
powiem wam ze ta religia i chrzescijanstwo to dwie rozne bajki pomimo ze maja te same korzenie. muzulmanie uznaja jezusa jako proroka, ale dla nich najwiekszym prorokiem byl mahomet.
jesli chodzi o obyczaje religijne muzulmanie sa gorliwsi (wg mnie) od chrzescujan. ich zakazy i nakazy, wczesiej wspomniane filary wiary, dogmaty islamu to naprawde jest niesamowite jak oni tym zyja. w wielu panstwach, ktore uwazaja sie za katolickie religia idzie obok panstwa, zycia kulutralnego, polityki. kraje islamskie zyja religia, religia daje wzor jak uprawiac polityke jak zyc.
z tego co napisalem by wynikalo ze jest ona taka poiekna i wspaniala, ale to nie do konca jest prawda.
muzulmanie swoja religie narzucali w przeszlosci sila, pod swoim panowaniem mieli plbrymia czesc azji, afryki i kawalek europy. w imie religii mordowali. tak wyrazne w oecnych czasach zjawiski dzihadu jest kontynuacja narzucania islamu.
rozpisalem sie troche tongue bede sledzil ten temat - bo to jest dosc ciekawe
pozdrowionka

...lecz c

Thumbs up Thumbs down

9

kraje islamskie zyja religia, religia daje wzor jak uprawiac polityke jak zyc.
z tego co napisalem by wynikalo ze jest ona taka poiekna i wspaniala

piekna i wspaniala? jak czytalem Twoja wypowiedz to raczej ogarnialo mnie przerazenie ... slepy fanatyzm neutral Bardziej szanuje niewierzacych ktorzy maja gdzies religie i traktuja wszystkich ludzi rowno, niz fanatykow ktorzy gotowi sa wcisnac swoje zasady do gardla kazdemu nawet jesli to gardlo beda musieli wczesniej poderznac.                   

10

chyba nie zrozumiales albo nie doczytales tego co napisalem hmm
nie napisalem ze narzucanie religii jest wspaniale tylko to jak oni ta religia zyja, jak ona przejawia sie w ich codziennym zyciu

...lecz c

Thumbs up Thumbs down

11

nie napisalem ze narzucanie religii jest wspaniale tylko to jak oni ta religia zyja, jak ona przejawia sie w ich codziennym zyciu

No nie wiem czy manifestowanie religii jest takie wspaniale. Ja jestem zdania ze religia i wiara to prywatna sprawa kazdego czlowieka. Wyobraz sobie jak sie czuje tam ktos innego wyznania kiedy wokolo slyszy co jest najlepsze, kiedy wszyscy w kazdej dziedzinie zycia kieruja sie zasadami ktore sa mu obce. Uwazam ze polityka powinna byc wolna od religii i odwrotnie. Przeciez to wszystko co sie tam dzieje wzmaga niechec do innowiercow, na pewno jest tam wiecej fanatykow i nie ma sie co dziwic ze wychowuje sie tam terrorystow juz od malego. Dla mnie to glupota stawiac jakies wartosci ktorych nie jest sie nawet do konca pewnym (no bo w koncu mozna wierzyc w ich slusznosc jedynie) ponad zycie i wolnosc drugiego czlowieka. Religia w rekach glupich ludzi jest najniebezpieczniejsza bronia na swiecie.
A jesli chodzi o piekno ... piekne jest kiedy ludzie roznych wyznan i narodowosci potrafia uscisnac sobie dlonie i rozmawiac bez uprzedzen. Pieknie jest kiedy ludzie potrafia uszanowac zycie drugiego czlowieka. Piekna jest przyroda. Piekna natomiast nie jest slepa wiara w dogmaty i brak zdrowego rozsadku - to jest najohydniejsza zbrodnia i najgorszy grzech jaki czlowiek moze uczynic - przestac myslec samodzielnie. I jeszcze przechodzac do tematu swietej wojny - jesli prawda jest ze bog przyzwala na zabijanie niewierzacych i chce aby nawracac ludzi sila to gardze takim bogiem i nie chce miec z nim nic wspolnego - wole splanac w piekle niz zabijac dla istoty co do ktorej istnienia nie mam nawet stuprocentowej pewnosci.
Btw. mieszkam w Cz-wie, katolikiem nie jestem i szczerze mowiac denerwuja mnie juz takie pomysly jak puszczanie z glosnikow w alejach mszy, a co dopiero gdybym zyl w kraju w ktorym meczyli by mnie ze wszystkich stron swoja cudowna religia neutral Nie lubie jak cos na sile wpycha mi sie do d..ekhm... glowy i dlatego potrafie sobie wyobrazic jaki zacofany musi byc ten kraj i na poziomie cywilizacyjnym i intelektualnym.
Cieszyl bys sie gdyby w Polsce jedyna religia byl katolicyzm? Bo ja nie bardzo ... .