1

Temat: GDZIE JEST DO CHOLERY BOG?????? GDZIE SIE SCHOWAL?!

A tak mnie naszlo, po przeczytaniu postu Braszki w dziale "Etyka" dotyczacego "Szwadronow Smierci".

GDZIE JEST BOG, KTORY DOPUSZCZA DO TYCH WSZYSTKICH OKROPIENSTW?!
Gdzie? Czemu sie schowal za parawanem majestatyzmu i glori chwaly? Tylko co z tej chwaly
przychodzi tym biednym dzieciom, ktore musza codzien walczyc o przetrwanie?! Dlaczego Bog dopuszcza zlo
(jest ponoc wszechmocny!)? Dlaczego przymknal oko na zbrodnie nazistowskie i komunistyczne?!
Dlaczego "stworzyl" STALINA, HITLERA, POL POTA, NERONA, KIM-IR-SENA, MAO I TYSIACE INNYCH ZBRODNIARZY?!

Tylko prosze o darowanie sobie komentarzy w stylu: "czlowiek ma wolna wole - to najwiekszy dar". Wystaraczajaco sie tych pustych frazesow w zyciu nasluchalem...

Starotestamentowy Bog przynajmniej karal, grozil - byl okrutny, ale rychliwy. A Bog XX/XXI wieku chyba zaspal. Pytanie tylko jak sie obudzi, to czy spodoba mu sie to co zobaczy... Morze krwi i nienawisci... Coraz wieksze...

Mam nadzieje, ze za to co mowie, nie zostane pokarany wiecznym ogniem piekielnym...                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

2

Odp: GDZIE JEST DO CHOLERY BOG?????? GDZIE SIE SCHOWAL?!

Bóg jest tam gdzie go sobie wyobrazisz :idea:
Pozdrawiam                   

3

Gdzieś słyszałam że człowiek musi (podobno) pocierpieć żeby pózniej było lepiej ale ja tak jak ty mam do niego pretensje jak może dopuszczać do tych wszystkich cierpień i okrucieństwa które istnieje tylu wypadków terrorystów ile ludzi ginie bez przyczyny nie winnie ale cóż nam pozostaje mieć tylko pretensje iżal dlaczego...                   

[b]Ten kto przestaje by

4

Neko napisał/a:

GDZIE JEST BOG, KTORY DOPUSZCZA DO TYCH WSZYSTKICH OKROPIENSTW?!

jak trudno pogodzic atrybuty WSZECH-mocnego miłosiernego dobrego sprawiedliwego  Boga z tym co widzi sie wokół

głowią sie nad tym teologowie i nawet wymyślili określenie  - problem zła

powiedzmy że Braszka przyjmie, że jest deistką -  (Jest Siła która nakręciła świat,  co sobie z nim  ludzie  zrobicie  - wasz problem)   - to jednak patrząc na historie świata widzi Braszka że to dobro z bólem ale zwycięża  - czyżby nie tylko nakręcił ale gdzieś tam czuwa i z opóżnieniem ale jednak reaguje ? hm ...
Podziwia Braszka Tybetanczyków

Braszka                   

5

Dobro żwycieża?? Szuwi patrzy na Czeczenie, jak świat milczy i biernie przygląda się sytuacji w tej małej republice.Dobro żwycięża owszem ale nie zawsze.                   

6

zwycieza Szuwi
z opoznieniem ale zwycieza
dajmy spokoj  Biednemu Bogu -  ma na glowie caly Wszechswiat
moze nauczycliśmy sie ze jesteśmy pepkiem wszechsiwata i ta swiadomosc jest dla nas przyjemna
pstryk i zbiorowa modlitwa ma zalatwic problemy
Biedny Bog

Braszka nie ironizuje                   

7

Braszka napisał/a:

zwycieza Szuwi
z opoznieniem ale zwycieza

A ja prosilem - bez frazesow.
Zwycieza? Niech pomysle, gdzie te dobro zwycieza. Hmm... mysle...
Skupmy sie na XX wieku.

Wojna w Korei - czy dobro zwyciezylo? Polwysep koreanski zostal podzielony. Kilka milonow ludzi zabitych.
Strach przed bomba jadrowa ktory trwa do dzisiaj. Dobro zwyciezylo?

jedzmy dalej:

Wojna w Wietnamie. Moze tam dobro zwyciezylo? Zwyciestwo komunistow.  Setki tysiecy ofiar. Terror. Czerwoni Khmerzy (2 mln ludzi wymordowanych). Czy tutaj dobro zwyciezylo?

dalej:

Irak? Jak jest kazdy wie. A moze II wojna swiatowa? "Tylko" kilka milionow zabitych. Holocaust. Dobro? Stalin - 100 milionow zabitych? Nie wiem - pogubilem sie. Afryka? Tylko kilkadziesiat milionow ofiar. Ruanda? "Banalny" milion, glod i nienawisc po wieki. A moze wczesniej dobro zwyciezalo? Kosciol? No tak. Swieta Inkwizycja - tysiace morderstw (niektorzy mowia o milionach ofiar). GDZIE TE DOBRO? Czyzby ucieklo ze strachu przed zlem? A Tybet? A Chiny? A Kuba? A Czeczenia? Moze na naszym rodzimym podworku jest dobro z nawiazka? "Tylko" 3 afery dziennie. "Tylko" kilka morderst dziennie. A SLYSZALEM ZE TO KRAJ KATOLICKI. Buahahahaha... To dlaczego sasiad sasiada dzien w dzien "morduje"? Dlaczego wiezienia sa przepelnione? Dlaczego w rzadzie (wszedzie!) jest korupcja, kumoterstwo i dranstwo? Dlaczego? Dlaczego? GDZIE TE DOBRO? A ja prosilem bez frazesow... Tylko prosilem...

dajmy spokoj  Biednemu Bogu -  ma na glowie caly Wszechswiat
moze nauczycliśmy sie ze jesteśmy pepkiem wszechsiwata i ta swiadomosc jest dla nas przyjemna
pstryk i zbiorowa modlitwa ma zalatwic problemy
Biedny Bog

Biedny? A to niby kto chcial stworzyc ten swiat? Bog przeciez. Jak to mowia: NIE POTRAFISZ NIE PCHAJ SIE NA AFISZ (czy jakos tak). Potem tak to wyglada jak sie eksperymentow zachciewa...                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

8

wierzy Braszka ze zwycieza Neko
bo coz jej innego pozostaje?
Ma Braszka wdziac białe giezło i czekac na śmiertke?
nie

woli Braszka mieć nadzieje, którą Ty  nazywasz frazesem

Braszka                   

9

Braszka napisał/a:

nie

Braszka

Nie no, nikogo nie chce pozbawiac nadziei. Tez po cichu wierze, ze dobro w gruncie rzeczy zwycieza, albo zwyciezy. Tylko czasem czlowieka nachodza ponure mysli. Wystarczy wlaczyc TV, radio czy otworzyc gazete. O dobrych rzeczach praktycznie sie nie pisze. Tylko zlo, zlo i zlo. A potem juz psychika nie wytrzymuje...                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

10

Napiszę krótko i możesz to uznać za frazes... Zbawienie czasem musi przyjsć przez cierpienie... Dlaczego wszyscy apostołowie zginęli męczeńsko, a tylko Jan umarł naturalnie? To już jest tajemnica Boga  :roll:                   

Thumbs up Thumbs down

11

ja już mowiłem- bóg umarł w komorze                   

Thumbs up Thumbs down

12

Najpierw musimy wyjść z załorzenia czy bóg się wogóle się narodził,a nie kiedy umarł .
Bóg umiera dopiero wtedy kiedy traci swoich wyznawców.                   

13

Jak nie maja na kogo, to na boga zrzuca wine ... nie widze tu zadnego wiec szukajcie winnych wsrod ludzi :]

ja już mowiłem- bóg umarł w komorze

a kot w piekarniku ...

Dlaczego wszyscy apostołowie zginęli męczeńsko, a tylko Jan umarł naturalnie?

Bo tylko Jan byl cwanym skurczybykiem lol hehehe

Tez po cichu wierze, ze dobro w gruncie rzeczy zwycieza, albo zwyciezy

Ale nie jesli kazdy bedzie liczyl na dobra wole boga ... trzeba samemu walczyc o lepsze czasy.                   

http://mt.gre.pl

14

Ale nie jesli kazdy bedzie liczyl na dobra wole boga ... trzeba samemu walczyc o lepsze czasy.

jeden bedzie liczyl na dobra wole Boga trzymajac sie jego zasad etycznych
inny bedzie liczyl na dobra wole ludzi tez trzymajac sie zasad etycznych

nie wazne któren jak wybiera
liczy sie efekt

Braszka a b s t r a h u j e  tutaj od wojen wojen religijnych                   

15

Bóg
Nie ma czasu
Indywidualne skargi odrzuca
Zbiorowe pozwy odsyła
Do odbiorców
Po śmierci
Przy okazji
Zapytasz go
Dlaczego                   

Thumbs up Thumbs down

16

Neko, masz rację... Nic więcej od siebie nie dodam.                   

17

Dar Boga jak można się tak totalnie mylić  :roll:                   

Thumbs up Thumbs down

18

Rumianek napisał/a:

Dar Boga jak można się tak totalnie mylić  :roll:

Kto się naprawdę myli - to się okaże po śmierci wink                   

19

Ja się nie mogę mylić w sensie rozumowym, bo ja nie rozumuję... ja czuję  big_smile                   

Thumbs up Thumbs down

20

Braszka,Aug 5 2005, 12:43 PM napisał/a:

nie
Braszka
[right][snapback]14365[/snapback][/right]

Braszko, tak mi się to podoba, że stawiam hektolitr boskiego nektaru w knajpce.

Ja też się denerwuję jak czegoś nie wiem. Coraz lepsze szkiełka do dyspozycji i co? Kto mnie teraz przeprosi za to, że musiałam jeść szpinak? Nie, ludziom boję się zaufać.

Thumbs up Thumbs down

21

kuma,Oct 15 2005, 09:49 PM napisał/a:

Braszko, tak mi się to podoba, że stawiam hektolitr boskiego nektaru w knajpce.
Ja też się denerwuję jak czegoś nie wiem. Coraz lepsze szkiełka do dyspozycji i co? Kto mnie teraz przeprosi za to, że musiałam jeść szpinak? Nie, ludziom boję się zaufać.
[right][snapback]22888[/snapback][/right]

A to szpinak jest niezdrowy?

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

22

Nie tak zdrowy jak wmawiali. Ktoś się pomylił w obliczeniu ilości żelaza jaką zawiera szpinak. W rzeczywistości zawiera go tyle samo, co każda inna trawa (lebioda więcej). Oprócz tego zawiera kwas szczawiowy, niekorzystny dla naszego organizmu.

Thumbs up Thumbs down

23

Bóg jest tutaj : http://www.google.pl/#sclient=psy&hl=pl&rlz=1R2SUNC_plPL355&q=obecno%C5%9Bc+jezusa+w+eucharystii&rlz=1R2SUNC_plPL355&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&pbx=1&fp=7a9a0d9271673bae

Thumbs up Thumbs down

24

grzesznik napisał/a:

Bóg jest tutaj : http://www.google.pl/#sclient=psy&hl=pl&rlz=1R2SUNC_plPL355&q=obecno%C5%9Bc+jezusa+w+eucharystii&rlz=1R2SUNC_plPL355&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&pbx=1&fp=7a9a0d9271673bae

dosyć radykalne stwierdzenie   big_smile