Temat: Uporczywe, szpec

Witam wszystkie forumowiczki,

Jest to mój pierwszy post i od razu swego rodzaju wołanie o pomoc.
Mam 25 lat i nigdy- przenigdy wcześniej nie mialam problemów z cerą. Jednak od pewnego czasu zauważyłam w szczególności na policzkach czerwone przebarwienia, które skutecznie szpecą moją skórę.
Nigdy wcześniej nie byłam u żadnego dermatologa, bowiem nie miałam takiej potrzeby. Dlatego też chciałabym się dowiedzieć, jak można z tym walczyć domowymi sposobami, lub lekami dostępnymi w aptece bez recepty?
Mama podpowiedziała mi żebym spróbowała jakiejś maści Acne-derm, jednak ja podchodzę do tego z wielką dozą nieufności. Stosował już ktoś tą maść?

Thumbs up Thumbs down

2

Odp: Uporczywe, szpec

no ja nie, ale pytanie ile kosztuje reklama te maści ? smile

3

Ech to nie jest żadna reklama sad
To po prostu wołanie o pomoc. Nazwa maści owszem pojawiła się, aczkolwiek nie oznacza to swego rodzaju reklamy. Również dobrze liczyłam na podpowiedź co do stosowania innych leków- ewentualnie przeprowadzanych zabiegów kosmetycznych sad Ale widzę, że nikt nie pomógł.
Przykre.....

Thumbs up Thumbs down

4

smile  oczywiście że oznacza reklamę, nie wiem tylko czego oczekujesz , my tu raczej trądziku młodzieńczego już nie miewamy smile , poza tym na stornie maści wyraźnie podano skład: kwas azelainowy:

Kwas azelainowy - organiczny, kwas dikarboksylowy o wzorze półstrukturalnym: HOOC-(CH2)7-COOH lub wzorze sumarycznym: C9H16O4. Topi się w temperaturze 106-108°C i wrze w temperaturze 225°C (przy 10 mm Hg). Gęstość 1,251 g/cm³ (w 25°C). Stałe dysocjacji w wodzie przy 25°C wynoszą pKa1 = 4,55 i pKa2 = 5,41.

z tego wniosek że poza tym że wszystkie inne masci na trądzik składają się z niego to kwas azelainowy ma działanie przeciwbakteryjne, keratolityczne i odbarwiające, jest więc także stosowany w usuwaniu przebarwień pozapalnych. Wpływa ponadto na skład łoju. Jest dobrze tolerowany, stosowany jako lek pojedynczy lub w skojarzeniu, najczęściej z leczeniem ogólnym. Jest dostępny w stężeniu 15-20%

smile a poza tym:

Nazwa leku

Acne-Derm =  Acidum azelaicum
  Hascoderm = Acidum azelaicum
  Skinoren    = Acidum azelaicum

a zmiany o jakich piszesz raczej wymagają wizyty u dermatologa a nie masci na trądzik czy łojotok smile

5

Spróbuj uryną. Znajomy systematycznie sikał na oparzenie na ręce i po miesiącu znikło.

Thumbs up Thumbs down

6

ależ jesteście tongue

acne-derm owszem usunie przebarwienia, ale działa przyspieszając złuszczanie naskórka. Skóra staje się delikatniejsza i w związku z tym bardziej podatna na działanie słońca, a tym samym powstawanie kolejnych przebarwień.
Przed którymi można uchronić się stosując filtry ochronne, najlepiej o faktorze 50.

Poza tym przebarwienia są raczej brązowawe, a nie czerwone. Przypominają piegi.
Więc jednak skuś się na wizytę u dermatologa.

Thumbs up Thumbs down