1

Temat: Dlaczego mam placic na ROLNIKOW ?!

Z jakiej racji mam bulic za rolnikow, ktorzy sie nie ubezpieczyli
i stracili owoc swojej pracy? A co mnie to obchodzi?!
Czy ktos mi da kase za to, ze splona mi komputery w mojej
firmie, jesli je nie ubezpieczylem?

Z JAKIEJ RACJI MAM UTRZYMYWAC INNYCH?!
Co miesiac odprowadzam urzedasom duze kwoty z tytulu
roznych podatkow i jak spoznie sie o jeden dzien to mi egzekucje
przysylaja!

Cholerne, wredne, parszywe socjalne panstwo!

Jak mam do zaplacenia VAT w wysokosci 2.000 zl
to nikt mi nic nie podaruje, ale do cholery becikowe,
rolnicy i utrzymywanie ochlaptusow jest dla tego
porabanego panstwa najwazniejsze!

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

2

Odp: Dlaczego mam placic na ROLNIKOW ?!

Neko napisał/a:

Z JAKIEJ RACJI MAM UTRZYMYWAC INNYCH?!

bo Lepper ma być lubiany wink
tyle zboża na torach zniszczył, a teraz by się przydało big_smile
rolnicy to małowymagajacy elektorat. Pieniądze wystarczą.

W Polsce niestety rolnictwo jest bezsensownie rozdrobnione. Mało kto traktuje posiadanie ziemi, jako prowadzenie firmy, a tak powinno to funkcjonować.
U nas ważne jest, że to ziemia przodków i inne terefere. Rolnik tylko rolnikiem potrafi być, a nie biznesmenem.

Thumbs up Thumbs down

3

Becikowe przynosi efekty, czytałem ostatnio, że od dwóch lat rodzi się nas więcej.

Na rolników musisz bulić, bo inaczej nie będziesz jadł ziemniaków i pił mleka. Sami nie wydolą.

Co do rolników - biznesmenów, to nie ich wina, że głupie przepisy i ogólnie państwo ich kiwa. Mam rodzinę na wsi i wiem, że wiejskim biznesmenem się być nie da

Thumbs up Thumbs down

4

a Artur Balazs? big_smile

Można być biznesmenem, tylko trzeba mieć olbrzymią posiadłość ziemską, a nie skrawek ziemi.

Thumbs up Thumbs down

5

FideL napisał/a:

Becikowe przynosi efekty, czytałem ostatnio, że od dwóch lat rodzi się nas więcej.

Chyba Ci te morze polskie za bardzo zaszkodzilo. wink

Od dwoch lat?! A kiedy wprowadzono becikowe? Czy te becikowe dziala wstecz? Cuda panie, cuda! smile

Na rolników musisz bulić, bo inaczej nie będziesz jadł ziemniaków i pił mleka. Sami nie wydolą.

Mam w dupie rolnikow! Wystarczy ze place ciezkie pieniadze za chleb, ziemniaki i mleko!

Co do rolników - biznesmenów, to nie ich wina, że głupie przepisy i ogólnie państwo ich kiwa. Mam rodzinę na wsi i wiem, że wiejskim biznesmenem się być nie da

A co mnie to obchodzi? Jak nie potrafia to niech zmienia profesje. Jakos nade mna nikt sie nie lituje, to i ja sie nie lituja nad innymi. Proste i klarowne!

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

6

Masz w dupie rolników? A ziemniaki i mleko to skąd niby masz, jak nie od rolników. Gonisz w piętkę, mr Neko. I nikt ci nie każe litować się nad rolnikami. Po prostu o nich nie myśl wink

Thumbs up Thumbs down

7

no jasne, mamy na nich płacić, a potem nawet nas nie stać na kilogram pomidorów bo 5zł sprzedają smile

8 Ostatnio edytowany przez Neko (2006-08-09 07:37:53)

FideL napisał/a:

Masz w dupie rolników? A ziemniaki i mleko to skąd niby masz, jak nie od rolników. Gonisz w piętkę, mr Neko. I nikt ci nie każe litować się nad rolnikami. Po prostu o nich nie myśl wink

Kurcze, zrozum, ze rolnicy laski mi nie robia. PLACE ZA ICH ZIEMNIAKI duze pieniadze niemal codzien. I nie mam zamiary doplacac do ich problemow ze zbozem. Bo i tak te pieniadze ida na przelew. Nie mysle o nich tylko sie sprzeciwam polityce glaskania wszystkich moim kosztem, czyli kosztem podatnika. Do you understand me mr Fidel?

POWTORZE (duzymi literami, abys zrozumial)

JESLI JA NIE UBEZPIECZNE KOMPUTEROW W MOJEJ FIRMIE I KOMPUTERY TE SPLONA,
TO NIKT SIE NADE MNA NIE ULITUJE. BEDE MUSIAL RADZIC SOBIE SAM.
NIECH TEZ I ROLNICY RADZA SOBIE SAMI, SKORO NIE UBEZPIECZYLI SWOICH PLONOW (A MOGLI!).

I nie mow mi, ze moja praca jest mniej wazna nizeli praca rolnikow. Kazdy wykonuje swoja. Dzieki tysiecy mikro-firma w tym kraju jeszcze jakos funkcjonujemy, bo takie firmy utrzymuja zusy, placa podatki i tak dalej. Gdyby i to sie zalamalo (a moze), to zostaje nam juz kolejny zabor...

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

9

Neko masz racje. Wyrżnąć biedaków!!! To jakaś słabsza nacja. Są ciężarem dla rozwoju państwa. Wybić, albo lepiej... założyć dla nich obozy pracy. Niech sie do czegoś przydadzą chociaż. A jak padną to na mydełka.

Thumbs up Thumbs down

10

Rumianek napisał/a:

Neko masz racje.

Dziekuje. smile

Wyrżnąć biedaków!!! To jakaś słabsza nacja. Są ciężarem dla rozwoju państwa. Wybić, albo lepiej... założyć dla nich obozy pracy. Niech sie do czegoś przydadzą chociaż. A jak padną to na mydełka.

Jak ich chcesz utrzymywac z wlasnych podatkow, to sobie utrzymuj. Zaloz sobie subkonto i przelewaj na poczet rolnikow co miesiac 1.000 zl. Twoja sprawa. Ja nie jestem swiatowym altruista i nie chce utrzymwac ani rolnikow, ani degeneratow, ktorzy dostaja co dzien kartki na zywnosc i wymieniaja je na jabole, ani kleru, ani rydzyka, ani nikogo wiecej.

Czym sie rozni praca rolnikow od mojej? Oni uprawiaja zyto, a ja uprawiam inna dzialalnosc. Wystarczy ze pompujemy niewiarygodna kase na te wszystkie KRUSY i inne talatajstwa. Dzieki, postoje.

BTW: Nie zapomnij drogi Rumianku w tym miesiacu poslac na rolnikow 1.000 zl.

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

11

Nie stać mnie na tyle, ale swój procent z podaku oddam chętnie. Bo nie chciałabym się z nimi zamienić, a ty skoro uważasz, że ich praca jest taka sama jak twoja pewnie byś spokojnie zamienił się z rolnikiem na życie?

Thumbs up Thumbs down

12

Rumianek napisał/a:

Nie stać mnie na tyle, ale swój procent z podaku oddam chętnie. Bo nie chciałabym się z nimi zamienić, a ty skoro uważasz, że ich praca jest taka sama jak twoja pewnie byś spokojnie zamienił się z rolnikiem na życie?

To sobie oddawaj procent, ale czyn to przelewem. W takim razie wplacaj im po 100 zl.
Na jedno wyjdzie.

Nie mam zamiaru zamieniac sie z rolnikami, BO NIE JESTEM ROLNIKIEM. Nie mam pojecia o uprawie zboz, tak samo jak rolnik nie ma pojecia o np. prawie czy informatyce. I dlatego rolnik jest rolnikiem, a Neko jest tym kim jest. Coz to w ogole za pokrecona logike stosujesz Rumianku?

Nikt nikogo nie zmusza do wykonywania pracy. Jesli rolnik jest nieefektywny, to niechaj sprzeda pole i zajmie sie inna dzialalnoscia.

Socjal co poniektorym wypaczyl zdrowa logike. A potem nie dziw sie, ze ZUS musi brac pozyczki aby wyplacac emerytom swiadczenia, ktore potem my musimy splacac z odsetkami. Ciekawe ile lat tak jeszcze mozna pociagnac? Gora 10.

A prawa ekonomi sa nieublagane. Nie da sie nalac z pustego. Czy to tak naprawde ciezko zrozumiec?

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

13

Rumianek napisał/a:

Neko masz racje. Wyrżnąć biedaków!!! To jakaś słabsza nacja.

a po co równać w dół?

Thumbs up Thumbs down

14

Neko - nie masz pojęcia o rolnictwie, dobrze że choć się do tego przyznajesz. Nie da się ot, tak sprzedać roli - nikt jej nie kupi. Jedź na prowincję i przekonaj się sam, jak tym ludziom jest ciężko. A ile ziemi leży odłogiem, to szkoda gadać.

Jeśli uważasz, że nasze płody rolne są drogie, to przejedź się na zachód - dowiesz się prawdy. Często rolnicy sprzedają swoje wytwory za tak psie pieniądze, że mają z tego mniej zarobku, niż ja w GOLach smile

Ponadto nie ma narodu i państwa na świecie, w którym żyliby sami bogacze. Każde państwo w mniejszy lub większym stopniu dopłaca do tych, którym się wiedzie gorzej, nawet robią to Szwajcarzy. Siostra kumpla mieszka w Belgii od 20 lat i zasiłek państwowy (plus dorywcza praca mężą na czarno) pozwala jej normalnie żyć, jeszcze dwójkę dzieci do szkoły posyła wink

Thumbs up Thumbs down

15

wszystko pięknie FideLku, ale nasze państwo jest nędzne, a nie zamożne, a po dodaniu kolejnego ekstra podatku obywatele będą jeszcze biedniejsi, a to nie wpłynie dodatnio na nastroje.

w końcu dojdziemy do jakiejś paronoi. najłatwiej będzie się spakować i wyjechać, wzbogacić skarb państwa płacąc podwójne podatki i poprawić samopoczucie narodu przyczyniając się do obniżenia bezrobocia tongue

co do rolników, to szły do nas dotacje z unii, wcale niemałe pieniądze, ale to takie trudne zatrudniać w ministerstwie ludzi z językami, bo jak inaczej wytłumaczyć, że kasa przelatuje nam koło nosa

Thumbs up Thumbs down

16 Ostatnio edytowany przez Neko (2006-08-10 09:16:42)

FideL napisał/a:

Neko - nie masz pojęcia o rolnictwie, dobrze że choć się do tego przyznajesz.

Czy ja kiedykolwiek bylem rolnikiem?!

Nie da się ot, tak sprzedać roli - nikt jej nie kupi.

A co mnie to obchodzi? To nie moj problem.

Jedź na prowincję i przekonaj się sam, jak tym ludziom jest ciężko.

Zaraz sie rozplacze. Nie tylko na prowincji jest ciezko. W centrum miasta znam setki ludzi, ktorym jest ciezko. Czy ktos nad nimi sie uzala? Poza tym na prowincji (i nie tylko) chleje sie na umor.
Troche widzialem tej prowincji i zdanie mam wyrobione.

A ile ziemi leży odłogiem, to szkoda gadać.

A co mnie to obchodzi?

Jeśli uważasz, że nasze płody rolne są drogie, to przejedź się na zachód - dowiesz się prawdy.

Bredzisz.

Często rolnicy sprzedają swoje wytwory za tak psie pieniądze, że mają z tego mniej zarobku, niż ja w GOLach smile

To niech sprzedadza pola i zajma sie inna dzialalnoscia.

Ponadto nie ma narodu i państwa na świecie, w którym żyliby sami bogacze.

No i? Co to wnosi do dyskusji?

Każde państwo w mniejszy lub większym stopniu dopłaca do tych, którym się wiedzie gorzej, nawet robią to Szwajcarzy.

I dlatego cala Europa chyli sie ku upadkowi.

Siostra kumpla mieszka w Belgii od 20 lat i zasiłek państwowy (plus dorywcza praca mężą na czarno) pozwala jej normalnie żyć, jeszcze dwójkę dzieci do szkoły posyła wink

A co mnie to obchodzi? Mnie interesuje wlasne podworko. Mam w nosie chybione pomysly innych panstw. Przejedz sie do USA to zobaczysz normalnosc.

A nie chrzan mi tu farmazonow.

Jak tak wspolczujesz rolnikom to czemu nie wysylasz im kasy? Rusz tylek, bo oni potrzebuja Fidelowej pomocy!

Poza tym rolnicy dostaja potezne subwencje z UE! Wiec jesli o nich chodzi to akurat jest to spolecznosc najmniej pokrzywdzona. Poza tym jak sie uprawia role to trzeba sie liczyc z sytuacjami losowymi. Taki fach i taka rzeczywistosc. Jeszcze zaplaczesz nad swoja naiwnoscia, Fidel!

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

17

Neko napisał/a:
FideL napisał/a:

Neko - nie masz pojęcia o rolnictwie, dobrze że choć się do tego przyznajesz.
Czy ja kiedykolwiek bylem rolnikiem?!

[...]

A co mnie to obchodzi? To nie moj problem.

[...]
A co mnie to obchodzi?

Ciebie nic dola nie obchodzi, bo nie musi. Ale rząd tego kraju maj obowiązek interesować się dolą rolników.

Jeśli uważasz, że nasze płody rolne są drogie, to przejedź się na zachód - dowiesz się prawdy.

Bredzisz.

A masz jakąś wiedzę na ten temat skoro twierdzisz, że bredzę?

Często rolnicy sprzedają swoje wytwory za tak psie pieniądze, że mają z tego mniej zarobku, niż ja w GOLach smile
To niech sprzedadza pola i zajma sie inna dzialalnoscia.

Gdybyć czytał uważnie, co wyżej napisałem to byś tego głupiego zdania nie napisał.

Ponadto nie ma narodu i państwa na świecie, w którym żyliby sami bogacze.
No i? Co to wnosi do dyskusji?

Ano wnosi, bo biedne, słabe jednostki są wszędzie i wszędzie się im pomaga. Tylko Hitler miał inny pomysł na pozbycie się słabych i potrzebujących. Z takimi poglądami skończysz jak on wink

Każde państwo w mniejszy lub większym stopniu dopłaca do tych, którym się wiedzie gorzej, nawet robią to Szwajcarzy.
I dlatego cala Europa chyli sie ku upadkowi.

Teraz ty bredzisz

Siostra kumpla mieszka w Belgii od 20 lat i zasiłek państwowy (plus dorywcza praca mężą na czarno) pozwala jej normalnie żyć, jeszcze dwójkę dzieci do szkoły posyła wink
A co mnie to obchodzi? Mnie interesuje wlasne podworko. Mam w nosie chybione pomysly innych panstw. Przejedz sie do USA to zobaczysz normalnosc.

Długo tam mieszkałeś czy czerpiesz swoją wiedzę nt. ich "normalności" ze serialu o Bundych?

A nie chrzan mi tu farmazonow.
Jak tak wspolczujesz rolnikom to czemu nie wysylasz im kasy? Rusz tylek, bo oni potrzebuja Fidelowej pomocy!
Poza tym rolnicy dostaja potezne subwencje z UE! Wiec jesli o nich chodzi to akurat jest to spolecznosc najmniej pokrzywdzona. Poza tym jak sie uprawia role to trzeba sie liczyc z sytuacjami losowymi. Taki fach i taka rzeczywistosc. Jeszcze zaplaczesz nad swoja naiwnoscia, Fidel!

Taaa, subwencje, dopłaty itd. Dupa Maryny. Sam przyznałeś się do ignoranctwa w zakresie rolnictwa, więc nie praw populistycznych dyrdymałów. Jesteś zwykłym snobem zapatrzonym tylko na czubek własnego nosa.

Żyjemy w Polsce, a nie w Nekowie. Tutaj każdy obywatel jest ważny, nawet ten nieważny smile

Thumbs up Thumbs down

18

Nie chce mi sie tej dyskusji kontynowac. Masz socjalne klapki na oczach i poki one Ci nie spadna i tysiacom innym osobom, Polska bedzie szla po rowni pochylej ku przepasci.

Dzisiaj naczelnik ZUS powiedziala mi, ze ZUS musi myslec o kolejnym kredycie, bo nie
maja kasy na emerytury. Za pare lat socjalne panstwo calkowicie zdechnie, a Fidel dalej bedzie glosowal na swojego idola LEPPERA

Ale wtedy juz Neko bedzie daleko stad i bedzie slal pocztowki znad oceanu. smile

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

19

Jedna uwaga: co to jest panstwo? TO MY WSZYSCY a nie rzad.
Rzad jest po to zeby dysponowal naszymi pieniedzmi ktore dajemy na wspolny cel - utrzymanie bezpieczenstwa (takze finansowego i takze tych najubozszych), praworzadnosci, rozwoju panstwa  itd.

Neko nie masz wplywu na to w jakiej rodzinie sie rodzisz. Nie wszyscy maja rowne szanse.

Thumbs up Thumbs down