1 Ostatnio edytowany przez Neko (2006-04-06 10:46:17)

Temat: DOSYC TEGO KOSCIOLA!!!

Za Onetem:

"Jak dowiedziała się nieoficjalnie telewizja TVN24
Jarosław Kaczyński i Donald Tusk wymienili listy,
w których obaj mówią o konieczności pojednania.
Z treścią listów zapoznali się kard. Stanisław Dziwisz i abp Tadeusz
Gocłowski"

-----------------------------------------

Co ten kosciol wiecznie sie wtraca?! Ja rozumiem,
ze PiS i Radio Maryja i w ogole kleczniki w kazdym autobusie,
ale juz czasem czlowiek nie wytrzymuje i chcialby
krzyknac: "niech sie kler zajmie w koncu swoimi
sprawami!!!!!".
ZYJEMY W KRAJU SWIECKIM CZY WYZNANIOWYM???????!!!

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

2

Odp: DOSYC TEGO KOSCIOLA!!!

Świeckim Neko, ale politycy chcą się nachapać tak bardzo że sięgają po każde możliwe środki żeby nażreć się więcej i to skutkuje klęcznikiem w autobusie.

3

Jeśli jesteś politykiem i nie jesteś komunistą, to kilkumilionowy elektorat Rydzyka jest nie do pogardzenia. Nawet Kwaśniewski za swojej prezydentury pokazywał się w kościele, choć w zajączka wielkanocnego nie wierzy

Thumbs up Thumbs down

4

Mam dość tego jak utożsamiacie ludzi religijnych z "ciemnotą" sad

Thumbs up Thumbs down

5

Przyznaję, że nie mam zbyt wysokiego mniemania o fanach Rydzyka. Nic na to nie poradzę, że oprócz Ciebie Rumianku nie znam nikogo mądrego z tej parafii, a kręci się wokół mnie minimum kilkanaście sztuk wink

Thumbs up Thumbs down

6

Ja nie jestem fanką Rydzyka! big_smile
Co złego widzicie w polityce zgodnej z wiarą większości obywateli? Jak władza walczyła z Kościołem było lepiej? A wiecie... może i było lepiej, bo ludzie wiedzieli czego chcą... bo wiara była bardziej autentyczna.
Z tego wniosek, że agent Smith z Matrixa miał rację - Ludzie nie mogą miec za dobrze... bo paradoksalnie nie czuja się wtedy wcale szczęśliwi. :]

Thumbs up Thumbs down

7

A obywatelka zna ewangeliczną opowieść o monecie z wizerunkiem Cezara? Pewne grupy duchowieństwa i ich fanów zdają się mieć duże braki w biblijnej lekturze, albo lepiej: wykazują się wybiórczą pamięcią.

Jak komuna walczała z Kościołem, to i kościół, z narodem walczył z komuną. Aktywność polityczna Kościoła w tamtym okresie była uzasadniona, gdyż była to walka o wolność. Dzisiaj, kiedy mamy już full demokrację, Kościół zamiast usuwać się w cień prowadzi dalszą batalię, tym razem o polityczne wpływy. A to już nieładnie i nie w zgodzie z duchem ewangelii.

Thumbs up Thumbs down

8

Rumianek napisał/a:

Ja nie jestem fanką Rydzyka! big_smile
Co złego widzicie w polityce zgodnej z wiarą większości obywateli?

To ja zas to samo. To skad do cholery te pelne wiezienia w tym kraju i tyle nieszczesc na kazdym kroku, skoro: "wiara (katolicka - dop. red.) stanowi wiekszosciowy udzial w zyciu obywaleli kraju nad Wisla". Czy nie widzisz w tym sprzecznosci?

Jak władza walczyła z Kościołem było lepiej?

A czy ktos powiedzial, ze bylo lepiej?

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

9

FideL napisał/a:

zamiast usuwać się w cień prowadzi dalszą batalię, tym razem o polityczne wpływy. A to już nieładnie i nie w zgodzie z duchem ewangelii.

To przerazajace, ale znowu musze sie zgodzic z Fidelem...

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

10

Rumianku, nie ulegaj magii statysytyk. robionych nie wiadomo jak i nie wiadomo na kim.

sondaże przedwyborcze też jasno prognozowały, że wygra PO smile

Thumbs up Thumbs down

11

A gdzie ja napisałam coś co się odnosi do jakichkolwiek statystyk?
A "Bóg, Honor, Ojczyzna" - więc to już przeterminowane hasło?

Thumbs up Thumbs down

12

honor i ojczyzna przestały być ważne w sejmie, więc o bogu też powinniśmy zapomnieć

Thumbs up Thumbs down

13

Ja się zgadzam z Neko kościół powinien zając się swoimi sprawami bo to sie robi niezdrowe i niesmaczne sad(, niestety nawet upomnienia z Watykanu nie pomagają , ktoś musi zrobić z tym porządek. I jak potem młodzi ludzie pełni wiary widząc i słuchając to co sie wokół dzieje mają mieć pozytywny obraz kościoła. Dziwne dla mnie jest to że LUDZIE STARSI  jakby nie widzą tak tego problemu , omijają go, a niektózy nawet wciąć wychwalają takie zachowania. W Pismie Świętym wyraznie jest napisane że katolicy powinni zająć się sprawami wiary a nie polityki, i potem się dziwić czemu na świecei jest tyle zła.Nie mówiąc już o tym , że Ojciec Dyrektor zamiast spierać cele charytatywne wyjeżdża sobie na kanary i to jeszcze w rocznice śmierci Jana Pawła 2. Po prostu skandal sad( i z kogo mamy w tym kraju brać przykład.

Thumbs up Thumbs down

14

Ateiści, beżbożnicy,poganie cicho siedzieć ideologia pokolenia JPII niech żyje, większość ma zawsze rację, aleluja kościołowi rozgłośni toruńskiej bo tylko ona jedna jest obiektywna w tym całym tym stłamszonym  komercją i modą ateistyczną kraju,  nadciągającą z zachodu nikt nie zniszczy modelu katolickiej rodziny katolickich praw i zasad bo jak nie to na stos w imie miłosierdzia smile

15

Szuwi, a co ma tzw. "Kościół Rydzyka" do Pokolenia JPII? Mnie osobiście wydaje się, że to są dwa zupełnie różne kościoły.
A poza tym czym innym jest chyba mieszanie się do polityki RM, które za przeproszeniem wiesza psy na wszystkich z którymi akurat w danym momencie nie jest po drodze, a czym innym jest nawoływanie do pojednania.
Nawet jeżeli nie pojednają się, to może zaczna wreszcie myśleć.
Miłościwie nam panujący premier Marcinkiewicz brał udział 2 kwietnia br. w Akademickiej Drodze Krzyżowej w Krakowie, a nawet niósł krzyż. Może w tym czasie naszły go jakieś refleksje?
A poza tym istnieje cos takiego jak: katolicka nauka społeczna (nie mylić jej z nauka społeczną RM), w skład której wchodzi także polityka. Katolicy, jak by nie było stanowią jakąś część społeczeństwa i chcieliby, żeby życie polityczne "odbywało" się według jakichś zasad moralnych.
Tu nie chodzi o tworzenia jakiegoś państwa wyznaniowego, tu chodzi o pewne elementarne zasady, takie jak choćby uczciwość, czy działanie dla dobra społecznego.

Thumbs up Thumbs down

16

Joasia jak dobze mieć takiego forumowicza u boku smile !

Thumbs up Thumbs down

17

Moim zdaniem w Polsce sprawy kościoła i katolicyzm zawsze są wykorzystywane przez partie polityczne lub przez samych polityków. Kwaśniewski był i moze jest dla niektórych nadal bee bo ateista, nie chodzi do kościoła a Kaczyński I Marcinkiewicz cacy - bezwględnie wykorzystują kościół do osiągniecia swoich celów i pokazania jacy to oni dobrzy są bo chodzą do kościółka. Dla mnie to okropne i beznadziejene, znaczy że co w Polsce bedzie dobrze bo wszyscy będziemy chodzic do kościoła?? Chyba tylko po to żeby sie modlić o mądrych polityków i o rozum co dla poniektórych. JOasia napisała:
Katolicy, jak by nie było stanowią jakąś część społeczeństwa i chcieliby, żeby życie polityczne "odbywało" się według jakichś zasad moralnych.
Tu nie chodzi o tworzenia jakiegoś państwa wyznaniowego, tu chodzi o pewne elementarne zasady, takie jak choćby uczciwość, czy działanie dla dobra społecznego.
Hym jak dla mnie uczciwość i działanie dla dobra społecznego to zasady moralne ale nie tylko katolików tylko wszystkich i wszystkich powinny obowiązywać, także niewierzących. A zycie polityczne nie może być kojarzone z religią, tak jak w POlsce. A co nam partia rządząca oferuje jakoś mi sie wydaje ze bracia Kaczyńscy i MArcinkiewicz tworzą własnie państwo wyznaniowe z kultem radia Maryja i ks. Rydzyka. BEE

... Wyci

Thumbs up Thumbs down

18

Ten kto wymyślił tą nazwę " pokolenia JPII" zbija pewnie teraz kokosy. Komercja komercji komercją dochowo dorasta.
Chwała mu za to.

19

Tu się Szuwi z Tobą zgadzam!

Thumbs up Thumbs down

20

RUBIN napisał/a:

Moim zdaniem w Polsce sprawy kościoła i katolicyzm zawsze są wykorzystywane przez partie polityczne lub przez samych polityków. Kwaśniewski był i moze jest dla niektórych nadal bee bo ateista, nie chodzi do kościoła a Kaczyński I Marcinkiewicz cacy - bezwględnie wykorzystują kościół do osiągniecia swoich celów i pokazania jacy to oni dobrzy są bo chodzą do kościółka. Dla mnie to okropne i beznadziejene, znaczy że co w Polsce bedzie dobrze bo wszyscy będziemy chodzic do kościoła?? Chyba tylko po to żeby sie modlić o mądrych polityków i o rozum co dla poniektórych.

Tu zgadzam się z Tobą w 100 %.

RUBIN napisał/a:

JOasia napisała:
Katolicy, jak by nie było stanowią jakąś część społeczeństwa i chcieliby, żeby życie polityczne "odbywało" się według jakichś zasad moralnych.
Hym jak dla mnie uczciwość i działanie dla dobra społecznego to zasady moralne ale nie tylko katolików tylko wszystkich i wszystkich powinny obowiązywać, także niewierzących. A zycie polityczne nie może być kojarzone z religią, tak jak w POlsce. A co nam partia rządząca oferuje jakoś mi sie wydaje ze bracia Kaczyńscy i MArcinkiewicz tworzą własnie państwo wyznaniowe z kultem radia Maryja i ks. Rydzyka. BEE

A tu już niezupełnie.
Z Twojej wypowiedzi odnosze wrażenie, że mówienie o zasadach moralnych jest ok, jeżeli mówią o nich wszyscy poza kościołem. Natomiast jeżeli ksiądz lub biskup wspomni o zasadach moralnych w polityce, to zaraz podnosi się larum, że "się kościół miesza".
Ksiądz/biskup też jest obywatelem.
Zaraz powiesz, że mowiąc o tym w oficjalnej wypowiedzi mówi to nie jako obywatel, ale jako osoba duchowna.
Tylkom, że o zasadach moralnych może mówić każdy: choćby osoby ze świata kultury, czy dziennikarze. Wtedy nikt nie mówi, że "sie miesza", nawet jeśli mówi o tym w oficjalnej wypowiedzi.
Gdzie tu logika i konsekwencja?

Thumbs up Thumbs down