Temat: Historia Jezusa a Kod leonarda

Braszka prosi o odpwiedz na pytanie ateistow wierzacych
jaka odbieracie historie Jezusa przedstwiona w Kodzie Leonarda pana Brawna
a pyta Braszka ze wzgledu na spekulacje wokol tej ksiazki
tak jak wokol filmow typu Ostatnie kuszenie Chrystusa czy Siostry Magdalenki Czekolada Elizabeth                   

2

Odp: Historia Jezusa a Kod leonarda

Braszka napisał/a:

ateistow wierzacych

ostatnio mam wrażenie że się do nich zaliczam wink więc....
książkę cztałam jakiś czas temu i muszę przyznać, że na początku drażniła mnie fantazja literacka autora (może dlatego że jednak gdzieś wewnątrz mam zakodowanych kilka stereotypów związanych z wiarą), lecz w trakcie zmieniłam zdanie,
największym problemem jest tu ścisłe powiązanie prawdy z fikcją, czasami faktycznie zastanawialam się w którym momencie jest granica między jednym a drugim, ale nie pochwalam tej krucjaty przeciwko Danowi Brownowi, nikt nikogo nie zmusza do czytania, tu nie ma niczego przez co naprawdę wierzący człowiek stanie się ateistą, a lektura dobra, zwłaszcza na deszczowe dni wink                   

Ka

Thumbs up Thumbs down

3

Lektura suuuuper!  http://emoty.250free.com/emots/czyta.gif

ups... wyrwało mi się... już mnie tu nie ma...
http://emoty.250free.com/emots/uciekam.gif                   

Thumbs up Thumbs down

4

ale "Anioły i demony" bardziej mi się podobały, ale to chyba nie w tym temacie powinnam pisać :oops:                   

Ka

Thumbs up Thumbs down

5

No nie mów!? Mi tak samo. "Anioły" były lepszym kryminałem.
Ajajaj... w złym temacie jestem...
http://emoty.250free.com/emots/boje_sie.gif                   

Thumbs up Thumbs down

6

własni jestem na etapie próby zdobycia jeszcze czegoś tego autora, ale cięzko mi idzie, a akurat na teggo typu ksiązki szkoda mi wydawać pieniądze, są ciekawsze rzeczy :wink:

Rumianek napisał/a:

Ajajaj... w złym temacie jestem..

a nam tam że w niewlaściwym, i tak właściwi moderatorzy tego nie zauważają, więc co nam szkodzi tongue tongue tongue                   

Ka

Thumbs up Thumbs down

7

Ja jezusa w tej książce odbieram jak "Dziecko kwiatów" głoszącego miłość i braterstwo.
A tak pozatym Jezusa odbiram zupełnie inaczej niż w Kodzie...                   

8

Ana napisał/a:

, ale nie pochwalam tej krucjaty przeciwko Danowi Brownowi, nikt nikogo nie zmusza do czytania, tu nie ma niczego przez co naprawdę wierzący człowiek stanie się ateistą, a lektura dobra, zwłaszcza na deszczowe dni wink

No coz, Kosciolowi marzy sie na powrot Inkwizycja i cenzura. Krucjata przeciwko panu Brown jest przeogromna. I jest to bardzo smutne.
Kosciol jednak zapomnial, ze mamy XXI wiek. To nie czasy sredniowiecza, gdzie nie wolno bylo pytac,
czytac potrafil tylko biskup, a Biblia byla zarezerwowana dla dostojnika koscielnego. Pospolstwo zas tepiono,
mordowano, a niepokornego przypalano na ogniu - "na tym najlepszym ze swiatow" - jak pisal Wolter.

Teraz jest Internet, ludzie sa wyksztalceni - niechaj kazdy sam szuka swojej "drogi". smile

Jak to mowia: Prawdziwa cnota krytyki sie nie boi. No wiec skad tyle zlosci i strachu co poniektorych hierarchow koscielnych?[/b]                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

9

Mi ojciec wyłożył to jasno:
Książka byłaby OK gdyby trafiała tylko do wykształconych ludzi o ugruntowanej wierze i potrafiących szukać prawdy historycznej... Jesli zas wpada w ręce "prostaczka" który nie przepada za księdzem w parafii, to ten zaczyna to traktować jak fakt, nie jak fikcję, a przynajmniej zaczyna wątpić, ale nie umie i nie chce mu się dojsć do prawdy, która mówi, że pan Brown stworzył swietny kryminał, ale na bazie bzdur... kontrowersyjnosC tych bzdur oczywiscie miała być... i jest swietną reklamą  neutral                   

Thumbs up Thumbs down

10

uwga uwaga dzis o 15 powtórka na National Geographic    - jesli Ktosia nie ogladała Braszka zacheca  - sama zreszta ogladać bedzie smile

Zagadka kodu Leonarda da Vinci Unlocking The Da Vinci Code środa 03.08.2005 15:00 National Geographic 

Oparty na bestsellerze Dana Browna film pt. "Złamanie kodu Leonarda da Vinci", nawiązuje do dyskusyjnych teorii przedstawionych w tej kontrowersyjnej książce. Przekonamy się, czy założenia autora mają coś wspólnego z rzeczywistością, przebędziemy także drogę z Jeruzalem do Paryża, przez wioski południowej Francji oraz Szkocję, gdzie podobno można odnaleźć wyjaśnienie tajemnicy. Autor książki twierdzi, że Leonardo da Vinci ukrył klucz do zagadki w jednym ze swoich największych dzieł pt. "Ostatnia wieczerza". Kto tak naprawdę siedzi obok Jezusa po jego prawej stronie? Osobą tą jest wyglądający bardzo kobieco apostoł Jan, z długimi włosami i bez brody lub, jak sugeruje wiele osób - sama Maria Magdalena. Zobaczymy jakie dowody potwierdzają tę oryginalną interpretację. Będziemy także mogli przekonać się, co takiego prawdopodobnie popchnęło Marię Magdalenę do prostytucji. Czy była najbliższą powierniczką Jezusa, ważniejszą nawet niż największy z apostołów? A może była jego żoną? "Podszedłem do tej sprawy sceptycznie. Kiedy rozpocząłem poszukiwania i zacząłem studiować kod da Vinciego, naprawdę poddawałem wątpliwość większość z teorii dotyczących Marii Magdaleny, świętej krwi i całej reszty. W końcu musiałem uwierzyć" - przyznaje sam autor "Kodu Leonarda da Vinci" - Dan Brown. Templariusze znali tajemnicę mówiącą, że potomkowie Jezusa przeżyli do czasów nowożytnych. Jakie fakty popierają tę legendę? Dlaczego te pogłoski przetrwały wieki? Przybrzeżne miasteczko we Francji, nazywane "Les Sts. Maries de la Mer" podtrzymuje tradycję związaną ze świętą Sarą, egipską służebnicą Marii Magdaleny. Czy ciemnoskóra Sara, dzisiejsza święta patronka Cyganów, była w rzeczywistości córką Jezusa i Marii? Jeśli Jezus i Maria Magdalena naprawdę posiadali rodzinę, gdzie jeszcze moglibyśmy znaleźć ich potomków? "Kod Leonarda da Vinci" wspomina ród Saint Clair, którego nazwa często pojawia się w tajnych francuskich archiwach. W naszym filmie spotkamy się z najmłodszymi przedstawicielami klanu, żyjącymi w Szkocji, którzy opowiedzą o swoich korzeniach.
120min                   

11

No nie zgadzam sie z stwierdzeniem że wszystko co napisał Brown jest fałszem. Ukazał teorie które leżały gdzieś w koncie zapomniane przez świat.