1

Temat: Kazimiera Szczuka i Kuba Wojewodzki.

Ostatnio mnostwo szumu o tym, jakoby naczelna feministka RP kpila z kalectwa i wyszydzala ulomnosci. W programie Kuby Wojewodzkiego na Polsacie wystapila Kazimiera Szczuka i jak zwykle byly poruszane tematy z naszego absurdalnego klerykalnego podworka w rodzaju, ze "antykoncepcja prowadzi do samobojstw" i tego typu stek bzdur wyglaszanych przez "swiatlych" w czerni. W pewnym momencie temat zszedl na Radio Maryja i wtedy mial ponoc wydarzyc sie horror.

Przyznam, ze niestety tego programu wtedy nie ogladalem. Ale poruszony opiniami ojcow dyrektorow, Super Expressu ("obrzydliwosc!") i tak dalej znalazlem rzeczony material w necie. I co? I jak zwykle nic! Burza w szklance wody. Kazimiera Szczuka sparodiowala dziewczynke, ktora prowadzi Podworkowe Kolko Rozancowe i tyle. I zrobila to bardzo fajnie. O co tyle krzyku?! Parodiuje sie rozne osoby (prezydentow, papiezy, zwyklych ludzi). Ona nie nasmiewala sie z kalectwa (jak chcialby to Kosciol)! Nie znalazlem w tym krotkim fragmencie nic obrazoburczego.

Inaczej mowiac. Kubel zimnej wody na rozpalone i popieprzone glowy niektorych przedstawicieli Kosciola i dziennikarzy! No i wlasnie rozpoczela sie nagonka w TV Trwam. Kolejnej opoce "prawdy", "bezstronnosci" i "solidnosci dziennikarskiej".

Jeden wielki vomit.

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

2

Odp: Kazimiera Szczuka i Kuba Wojewodzki.

Tak czy siak głupio to wyszło, bo ta kaleka dziewczyna to w gruncie rzeczy bardzo porządną, głębokowierząca dziewczyna, która nikomu krzywdy swoimi kółkami modlitewnymi nie robi.

Takie prześmiewcze sparodiowanie kalekiej  dziewczyny w gruncie rzeczy było głęboko niesmaczne. Zawsze uważałem szczukę za głupiutką, niedowartościowaną populistkę. Teraz uważam ją po prostu za głupią [cenzura]. "Chłopa jej trzeba!" - jak powiedziałby Maksiu

Pozdrowienia dla Fidela od edytora wink

Thumbs up Thumbs down

3

Neko napisał/a:

naczelna feministka RP

Taka z niej feminista jak ze mnie zakonnica...

http://www.cosgan.de/images/smilie/xmas/f034.gif

4 Ostatnio edytowany przez FideL (2006-03-20 06:34:54)

Tak czy siak głupio to wyszło, bo ta kaleka dziewczyna to w gruncie rzeczy bardzo porządną, głębokowierząca dziewczyna, która nikomu krzywdy swoimi kółkami modlitewnymi nie robi.

Takie prześmiewcze sparodiowanie kalekiej  dziewczyny w gruncie rzeczy było głęboko niesmaczne. Zawsze uważałem szczukę za głupiutką, niedowartościowaną populistkę. Teraz uważam ją po prostu za głupią [cenzura]. "Chłopa jej trzeba!" - jak powiedziałby Maksiu

Pozdrowienia dla Fidela od edytora wink

Dziękuję za pozdrowienia. Tekst stracił na soczystości, ale niech tam... Przynajmniej w donosie pozostał oryginał wink

Thumbs up Thumbs down

5

FideL napisał/a:

Ech, ale ona nie nasmiewala sie z kalectwa na litosc boska! Ona nie widziala tej dziewczynki na oczy.
Nie bronie jej, bo ona sama najlepiej potrafi sie obronic, takze nie palam miloscia do tej osoby, bo tez mi troche do niej nie po drodze.

Powtorze: skoro mozna nasmiewac sie z papiezy, prezydentow i z ze zwyklych Kowalskich to takze mozna z tej dziewczynki.

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

6

FideL napisał/a:

Takie prześmiewcze sparodiowanie kalekiej  dziewczyny w gruncie rzeczy było głęboko niesmaczne.

gdzie w wypowiedzi Szczuki było parodiowanie kalectwa
Braszka ozloci za odpowiedz na powyzsze pytanie

idac tym torem myslenia trzeba byłoby zdjąc z anteny równiez program majewskiego jako że wysmiewa sie z urzędu prezydenta i premiera

widzisz absurd?
Braszka

7

Braszka napisał/a:
FideL napisał/a:

Takie prześmiewcze sparodiowanie kalekiej  dziewczyny w gruncie rzeczy było głęboko niesmaczne.

gdzie w wypowiedzi Szczuki było parodiowanie kalectwa
Braszka ozloci za odpowiedz na powyzsze pytanie

idac tym torem myslenia trzeba byłoby zdjąc z anteny równiez program majewskiego jako że wysmiewa sie z urzędu prezydenta i premiera

widzisz absurd?
Braszka

Niech Braszka najpierw zapyta Fidela, czy Fidel w ogole ogladal ten program. big_smile

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

8

Owszem, FideL oglądał ten program. I jest przekonany, że Szczuka wiedziała, o kim mówi. Ta kaleka dziewczyna jest popularna nie tylko w Radio Maryja, pisały również o niej gazety codzienne i było parę reportaży w tv. No ale skoro się wyśmiewa kogoś, o kim się ponoć kompletnie nic ne wie, jaki sens ma wyśmiewanie?

Obserwuję zachowanie imć Szczuki nie od dzisiaj, w większości jej wystąpienia wzbudzają u mnie paroksyzmy śmiechu i litość, tym razem sama wpakowała siebie i Polsat w kanał. Wcale jej nie żałuje, Wojewódzkiego zresztą też. Zresztą Kubie krzywda się nie stanie, co najwyżej zwiększy się popularność jego programu

Thumbs up Thumbs down

9

nie odpowiedziałaes na pytanie czy parodiowanie marcinkiewicza jest parodiowaniem urzedu premiera

10

Braszka napisał/a:

nie odpowiedziałaes na pytanie czy parodiowanie Marcinkiewicza jest parodiowaniem urzedu premiera

podaj jeszcze przyklad wypowiedzi szczuki ktora budzi w Tobie te paroksyzmy smiechu
jest Braszka ciekawa

11

FideL napisał/a:

Owszem, FideL oglądał ten program. I jest przekonany, że Szczuka wiedziała, o kim mówi. Ta kaleka dziewczyna jest popularna nie tylko w Radio Maryja, pisały również o niej gazety codzienne i było parę reportaży w tv.

To dlaczego Neko, z zamilowania i z zawodu rasowy węszyciel wszelakiej prasy, jakos nie widzial, zadnego reportazu ani tekstu w gazecie nt tej dziewczynki. No chyba, ze mowisz o "Naszym Dzienniku" i "TV Trwam" - ale wtedy trza bylo od razu tak gadac. wink

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

12

Neko napisał/a:
FideL napisał/a:

Owszem, FideL oglądał ten program. I jest przekonany, że Szczuka wiedziała, o kim mówi. Ta kaleka dziewczyna jest popularna nie tylko w Radio Maryja, pisały również o niej gazety codzienne i było parę reportaży w tv.

To dlaczego Neko, z zamilowania i z zawodu rasowy węszyciel wszelakiej prasy, jakos nie widzial, zadnego reportazu ani tekstu w gazecie nt tej dziewczynki. No chyba, ze mowisz o "Naszym Dzienniku" i "TV Trwam" - ale wtedy trza bylo od razu tak gadac. wink

Widziałem kilka razy w Fakcie, gdy go jeszcze czytałem w ubiegłym roku (ale to nie ja go kupowałem, tylko zmiennik wink ). poza tym z pewnością oglądałem o niej reportaż w tv i nie była to telewizja Trwam, tylko TVN albo Polsat

Thumbs up Thumbs down

13

Braszka napisał/a:

nie odpowiedziałaes na pytanie czy parodiowanie marcinkiewicza jest parodiowaniem urzedu premiera

Nie. Parodiowanie Marcinkiewicza jest parodiowaniem osoby, nie urzędu. Dlatego też parodiowanie chorej dziewczyny jest parodią jej samej, a nie kólka modlitewnego, które założyła.

A co tępych wypowiedzi Szczuki to dam znać, jak tylko sobie przypomnę, bo nie chcę zmyślac. Rozśmieszyła mnie zdrowo ze 3 tygodnie temu w programie Mana, który Wojtek prowadzi razem z dziećmi. Wczoraj też miała szansę mnie rozśmieszyć (była w Polsacie), ale akurat rozmawiałem przez telefon i musiałem głos w telewizorze ściszyć nie dając jej tym samym szansy smile

Thumbs up Thumbs down

14

FideL napisał/a:

A co tępych wypowiedzi Szczuki to dam znać, jak tylko sobie przypomnę, bo nie chcę zmyślac. Rozśmieszyła mnie zdrowo ze 3 tygodnie temu w programie Mana, który Wojtek prowadzi razem z dziećmi. Wczoraj też miała szansę mnie rozśmieszyć (była w Polsacie), ale akurat rozmawiałem przez telefon i musiałem głos w telewizorze ściszyć nie dając jej tym samym szansy smile

Jesli chodzi zas o wypowiedzi, to jak widze "Najslabsze Ogniwo" to mi sie slabo robi... Wyjatkowe dno i dwa kilo mułu. smile

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

15

Przede wszystkim chamstwo poprostu... sad Brak taktu! Co tu dużo mówić. Zresztą to samo jest u Wojewódzkiego.

Thumbs up Thumbs down

16

Ja do Kuby nic nie mam. jest trochu inny, ale to się sprzedaje... wink

Thumbs up Thumbs down

17

Dla mnie to, że cos się dobrze sprzedaje nie oznacza, że jest zwolnione z oceny. I Kazia i Kuba poprostu zakładają, że siedzący przed nimi człowiek to szmata do wytarcia podłogi ku uciesze widzów, a nawet jak tak nie jest to i tak zrobią wszystko by przekonać widza, że jednak tak. Jednym słowem kompletny brak szacunku dla rozmówcy, przerywanie, nietaktowne komentarze itp.

Thumbs up Thumbs down

18

FideL napisał/a:

Ja do Kuby nic nie mam. jest trochu inny, ale to się sprzedaje... wink

Myslisz, ze jest gejem? wink

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

19

Braszka wypowiedz Szczuki odebrała jako parodiowanie stylu wypowiadania sie  - fakt Braszke tez ten styl smieszy  - tak naprawde  - czy Braszka nie ma taktu byc moze  - Braszkę smieszy styl, ton wypowiedzi pesonelu niższego szczebla Boskiego do swoich owieczek

czy to znaczy ze Braszka wysmiewa sie przez to z personelu Boskiego z poszczególnych osób personelu Boskiego ?

to pierwsza sprawa

jak Braszka ogląda w telewizorni parodie Marcinkiewicza to smieszy ja właśnie owa parodia a nie Marcinkiewicz jako czlowiek

trzecie
Braszka ma znajomego  - inwalida wygladający podobnie do Madzi z tym że on jeszcze porusza sie o kulach
i cóż powiedział po tej parodii głosu Madzi ?
otóż powiedział że nawet jeśli ktośia dopatrzyła sie tam parodiowania inwalidztwa a on naprawdę nie wie w jaki sposób można sie było parodiowania inwalidztwa dopatrzyć  - to skoro ludzie normalni parodiują siebie wzajemnie to on jako kaleka tez chce byc parodiowany bo chce byc traktowany na równo z innymi a nie miec jakis forow ze wzgledu na swoje inwalidztwo

Braszka

20

Dochodzimy w tym momencie do wniosku, że wszystko jest kwestią indywidualnego odbioru. Ciebie parodiowanie kalek śmieszy, mnie wkur<piiiii>a.

Thumbs up Thumbs down

21

gdzie Braszka napisała ze smieszy ja parodiowanie kalek???????

gdzie???????????

Braszka

22

"...czy Braszka nie ma taktu byc moze  - Braszkę smieszy styl, ton wypowiedzi pesonelu niższego szczebla Boskiego..."
No i?

Żeby nie było niedomówień - ja cię nie krytykuję. Różne są zamiłowania... wink

Thumbs up Thumbs down

23

FideL napisał/a:

"...czy Braszka nie ma taktu byc moze  - Braszkę smieszy styl, ton wypowiedzi pesonelu niższego szczebla Boskiego..."
No i?

Argumentacja niczym lysego kibola przed meczem podworkowej ligi. wink
Gdzie tutaj jest nasmiewanie sie z inwalidztwa ?????????????

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

24

Jak nie widzisz to znaczy żeś jest bardziej ślepy niż myślałem. Do okulisty marsz!

Thumbs up Thumbs down

25 Ostatnio edytowany przez Braszka (2006-03-21 14:16:53)

FideL napisał/a:

No i?

nie odczuwa Braszka żebys ja krytykował chce tylko Braszka wiedzieć gdzie jest w powyższym zdaniu zamiłowanie do parodiowania ludzi kalekich  - pyta Braszka poraz wtóry gdzie