Temat: Mnistrantki

smile

"Mimo że już 11 lat temu Jan Paweł II zezwolił dziewczynkom służyć do mszy, nasz Episkopat ustalił, że ostateczna decyzja - wolno czy nie - należy do biskupa konkretnej diecezji. Skutek jest taki, że dziś na 40 diecezji w Polsce w 21 dziewczyny mogą być ministrantkami, a w 19 - nie. Zakaz obowiązuje m.in. w diecezji warszawskiej, krakowskiej i przemyskiej, a przyzwolenie m.in. w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, olsztyńskiej i opolskiej.

Dlaczego biskupi nie są jednomyślni? Wytłumaczył nam to o. Dariusz Kowalczyk, jezuita: - Wielu biskupów uważa, że kiedy dziewczęta byłyby dopuszczone do ołtarza, z czasem wypchnęłyby chłopców. Wiadomo, że w tym wieku dziewczynki są bystrzejsze, lepiej czytają i są bardziej śmiałe, a to deprymowałoby chłopców. Ci rezygnowaliby i z czasem mogłoby być więcej ministrantek niż ministrantów. A to mogłoby mieć zły wpływ na liczbę nowych powołań. "

zły wpływ na liczbe powołań:)))))

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ … 00068.html

Braszka w oparach absurdu
z apelem młode dziewczatka nie chodzcie do Koscioła bo to może być zły wpływ na liczbe powołan

2

Odp: Mnistrantki

"...obowiązuje m.in. w diecezji warszawskiej, krakowskiej i przemyskiej,...".

Nieprawda, podczas ostatniej niedzieli w mojej parafii do mszy posługiwały trzy dziewczyny.

Thumbs up Thumbs down

3

Ale u nas też nie spotkałam sie, żeby dziewczynki służyły do mszy.Znając naszego proboszcza nawet gdyby było wolno i tak by dziewczyn nie dopóścił......

[b]Ten kto przestaje by

4

Tak  Colu bo ten "nasz" (mój juz nie) proboszcz to jest zupełnie inna osoba,

on ma zupełnie inne pojęcie o zyciu.

Chyba że coś się zmieniło o czym nie wiem.

5

Jak już kiedyś mówiłam, zupełnie nie rozumiem czemu kobieta nie może być księdzem i czemu ksiądz to nie może być zawód jak każdy inny, nie wykluczając założenia rodziny... Dlatego nie wzrusza mnie to, że dominacja dziewczyn przy ołtarzu mialaby zagrozić ilość młodych chłopców wdziewających sutanny. Szczerze mówiąc zawsze mi żal kleryków. Zakonnic zresztą też. sad

Thumbs up Thumbs down

6

Kobiety w końcu zaczną być wyświęcane na kapłanki, taki jest kolej rzeczy w dzisiejszym, feministycznym świecie. Ale raczej nie za kadencji Ratzingera.

Można zauważyć, że jest to problem nie tylko naszej, katolickiej wiary, ale również innych odłamów chrześcijaństwa, że o islamie i innych wyznaniach nawet nie wspomnę. Przez wieki kobieta była siłą nieczystą i w religiach bazujących na wielowiekowej tradycji zmienić tego niepodobna, albo inaczej - trudno!

Ja se nie wyobrażam, żeby mi taki Rumianek komunię podawał. Zaraz zaczęły by mi krążyć po głowie myśli grzeszne i w pięć minut po komunii musiałbym iść do spowiedzi! tongue

Thumbs up Thumbs down

7

Ja se nie wyobrażam, żeby mi taki Rumianek komunię podawał. Zaraz zaczęły by mi krążyć po głowie myśli grzeszne i w pięć minut po komunii musiałbym iść do spowiedzi! tongue
[right][snapback]25164[/snapback][/right]

I jaki z tego moral?
Trza nam z Rumianki zrobic Kaplanke... i bedziemy miec ozywienie w Kosciele... ruch od switu do nocy...
i wszedzie kolejki
do oltarza, konfesjonalu .... wink

big_smile

Veni...! Vidi...! Winniczek...!
big_smile

Thumbs up Thumbs down

8

HEHEHE Bardzo to miłe... ale księża też bywają niczego sobie  tongue

Thumbs up Thumbs down

9

Rumianek,Jan 10 2006, 05:48 PM napisał/a:

HEHEHE Bardzo to miłe... ale księża też bywają niczego sobie  tongue
[right][snapback]25257[/snapback][/right]

Ja preferuje Kosciol bez ksiezy... Pusty z pozoru, ale jakze wypelniony...

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down