1

Temat: Machlojki przy okazji wyboru nowego Papieza?

Jakis tydzien temu przeczytalem informacje nt kulis wyboru nowego Papieza.
Pewien kardynal zaczal "sypac" i stwierdzil, ze Ratzinger juz dawno zostal wybrany, a cale te konklawe to tylko jedna wielka sciema dla motlochu.

Ponoc Opus Dei silnie lobbowal, w celu wybrania swojego czlowieka...

A gdzie tu miejsce na Boga? Na Ducha Swieta? Wiem, wiem... Nie jestem idiota, albo naiwniaczkiem. Jak pokazuje i historia i terazniejszosc, to wszystko jedna wielka gra. Wielka polityka i zonglowaniem wyznawcami... Czasem wolalbym takich informacji nie czytac i zachowac przynajmniej minimalna wiare w Kosciol. Ale coraz trudniej z tym... sad Szkoda, ze wszystko jest takie... czlowiecze i marne... sad

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

2

Odp: Machlojki przy okazji wyboru nowego Papieza?

sad

Po pierwsze zaczął sypać jak to okreśłiłeś Neko, a nie pwinien tego robić, bo obowiązuje go pewna tajemnica. Więc już tutaj okazał się nielojalny. Co do Opus Dei... hmm... no właśnie,.. milczę.

Kościół nie ma sie dobrze, jak widać i to bardzo mnie smuci sad

http://www.cosgan.de/images/smilie/xmas/f034.gif

3

Meggi20,Jan 2 2006, 11:12 AM napisał/a:

sad

Po pierwsze zaczął sypać jak to okreśłiłeś Neko, a nie pwinien tego robić, bo obowiązuje go pewna tajemnica.

Juz abstrahuje od tego czy powinien to robic czy nie... Nie tu tkwi problem, Meggi.

Więc już tutaj okazał się nielojalny.

Ale jaki to ma zwiazek z glownym problemem?

Co do Opus Dei... hmm... no właśnie,.. milczę.

Chyba nie rozumiem?

Kościół nie ma sie dobrze, jak widać i to bardzo mnie smuci sad
[right][snapback]24863[/snapback][/right]

Sam sobie na to zasluzyl. Przyklad. Wczoraj z Braszka chcielismy wejsc do Katedry (!) w Gliwicach o godzinie 19:05. I co zastalismy? Drzwi zamkniete na 10 spustow!
A ostatnia msza rozpoczela sie o 18.30 !!! 3 miesiece wczesniej ksiadz mnie wyprosil ze Swiatyni o godzinie 19 bo stwierdzil, ze musi zamknac Kosciol. Poczulem sie okropnie. I juz pozostawie to bez komentarza...

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

4

Neko,Jan 2 2006, 12:16 PM napisał/a:

Juz abstrahuje od tego czy powinien to robic czy nie... Nie tu tkwi problem, Meggi.
Ale jaki to ma zwiazek z glownym problemem?
Chyba nie rozumiem?
Sam sobie na to zasluzyl. Przyklad. Wczoraj z Braszka chcielismy wejsc do Katedry (!) w Gliwicach o godzinie 19:05. I co zastalismy? Drzwi zamkniete na 10 spustow!
A ostatnia msza rozpoczela sie o 18.30 !!! 3 miesiece wczesniej ksiadz mnie wyprosil ze Swiatyni o godzinie 19 bo stwierdzil, ze musi zamknac Kosciol. Poczulem sie okropnie. I juz pozostawie to bez komentarza...
[right][snapback]24865[/snapback][/right]

Wiem, że problem nie tkwi w jego lojalności.
I związku z głównym problemem nie ma. Jednak łamie prawo w myśli idei Kośioła jakoby Konklawe, ilość oddanych głosów itp. były niejawne.
Opus Dei jako instytuacja dla krzewienia wiaryi ewangelizacjI misyjnej jest ok. Ale ok w momencie kiedy świadczy faktyczne takie "dobre i szlachetne" czyny.

Tylko spotkałam się z negowaniem tej instytucji przez władze kościelne, księży; kwestia leży oczywiście w funduszach instytucji. Nie mam wyrobionego zdania na ten temat. Źle się wyraziłam pisząc "milczę".

Inną całkiem sprawą są zamykane koscioły. Śmieszy mnie hasło: kościół wychodzi do ludzi" bo ja też niejednokrotnie chciałam wejści do kośioła i się pomodlic w ciszy i spokoju a nie tylko podczas mszy i wtedy kiedy mam na to czas, ochotę. A niech to i będzie godzina 23- kiedy grzesznik się ocknie i chce nawrócić. I co... nic drzwi zamknięte... Kosciół "do mnie wyszedł" sad

http://www.cosgan.de/images/smilie/xmas/f034.gif

5

Nawet taki supermen jak ksiądz musi też czasami spać. Chcielibyście, by kościół był czynny całą dobę? To całą dobę musi ktoś dobytku pilnować, bo spośród was i mnie, drodzy wierni, pochodzą złodzieje, co to przydaje im się pozłacany kielich i inny obraz. Reasumując - potrzebujesz Boga o północy? To pomodl sie do obrazu na ścianie lub medalika na szyi, a kksiężą daj spać. Niech rano bedą wypoczęci

Thumbs up Thumbs down

6

FideL,Jan 2 2006, 03:07 PM napisał/a:

Nawet taki supermen jak ksiądz musi też czasami spać. Chcielibyście, by kościół był czynny całą dobę? To całą dobę musi ktoś dobytku pilnować, bo spośród was i mnie, drodzy wierni, pochodzą złodzieje, co to przydaje im się pozłacany kielich i inny obraz. Reasumując - potrzebujesz Boga o północy? To pomodl sie do obrazu na ścianie lub medalika na szyi, a kksiężą daj spać. Niech rano bedą wypoczęci
[right][snapback]24884[/snapback][/right]

ramy czasowe Ci sie pomyliły smile
19.05 to nie 24

Braszka

7

Na zapyziałej prowincji 19.05 to już naprawdę późna pora. U nas kościoły są czynne do 20-tej wink

Thumbs up Thumbs down

8

FideL,Jan 2 2006, 03:27 PM napisał/a:

Na zapyziałej prowincji 19.05 to już naprawdę późna pora. U nas kościoły są czynne do 20-tej wink
[right][snapback]24887[/snapback][/right]

zapyziała prowincja z biskupstwem smile

Braszka

9

Braszka,Jan 2 2006, 02:30 PM napisał/a:

zapyziała prowincja z biskupstwem smile

Braszka
[right][snapback]24888[/snapback][/right]

...i z Katedra z przelomu I i II wieku wink

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

10

Nie chciałbym się licytować, ale marnie brzmią wasze "przechwałki", ja się mogę pochwalić arcybiskupstwem, że o Dziwiszu nie wspomnę. Nie ma się co dziwić, że u mnie kościoły są dłużej czynne. A w Wigilię to były nawet czynne jeszcze dłużej wink

Thumbs up Thumbs down

11

FideL,Jan 3 2006, 08:55 AM napisał/a:

Nie chciałbym się licytować, ale marnie brzmią wasze "przechwałki", ja się mogę pochwalić arcybiskupstwem, że o Dziwiszu nie wspomnę. Nie ma się co dziwić, że u mnie kościoły są dłużej czynne. A w Wigilię to były nawet czynne jeszcze dłużej wink
[right][snapback]24936[/snapback][/right]

Ty Krakowianin jestes my z prowincji rozewiczowskiej faktycznie nie podskoczymy
smile
napisz tylko jak gorale przyjeli fakt ze nie moga goralskiej muzyki na Msze wprowadzac to zalecenie arc Dziwisza przeciez

Braszka
smile

12

Górale są taktowni, jak to prawdziwi katolicy. Trochę im smutno z powodu słów Stasia Dziwisza, ale nadaj go kochają. A gadać i śpiewać po góralsku na mszach i tak będą

Thumbs up Thumbs down

13

FideL,Jan 3 2006, 03:16 PM napisał/a:

Górale są taktowni, jak to prawdziwi katolicy. Trochę im smutno z powodu słów Stasia Dziwisza, ale nadaj go kochają. A gadać i śpiewać po góralsku na mszach i tak będą
[right][snapback]24943[/snapback][/right]

Panocku
e pewnie ze tak

Braszka
spod samiuśkich  Tater
smile

14

Neko wybacz jeśli zbyt ostro to zabrzmi, ale małe masz pojęcie o działaniu Ducha Świętego...

Thumbs up Thumbs down

15

Rumianek,Jan 3 2006, 03:59 PM napisał/a:

Neko wybacz jeśli zbyt ostro to zabrzmi, ale małe masz pojęcie o działaniu Ducha Świętego...
[right][snapback]24966[/snapback][/right]

Khe... smile

I...? Bo dalej nie rozumiem. Nie czaruj mnie tutaj Duchem Swietym, tylko prosze napisz w zrozumialym jezyku o co Ci chodzi smile

PS: Jakie to proste i przyjemne. Nawet fajnie przejsc przez zycie z takim nastawieniem. Zadnej odpowiedzialnosci, zadnej glebszej refleksji, bez zmuszania sie do myslenia... Latwo i przyjemnie. Nie, ja jednak wybiore trudniejsza droge, drogi Rumianku. smile Bez urazy, Rumianku. To nie jest atak na Ciebie, tylko moja refleksja smile

Prosze rozwin swoja mysl...

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

16

Neko,Jan 3 2006, 04:04 PM napisał/a:

Prosze rozwin swoja mysl...
[right][snapback]24970[/snapback][/right]

I nastala zlowroga cisza. wink

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

17

Droga Rumianka wcale nie jest łatwa. Żyć według przykazań jest niezmiernie ciężko, prawie się nie da. To lepiej już żyć jak Neko... smile

Thumbs up Thumbs down

18

big_smile Dzięki Rycerzu! big_smile

Czy patrzenie na życie jako na mieszaninę materii i energii jest trudniejsze niż patrzenie na nie jak na mieszaninę materii, energii i pierwiastka boskiego? Ciekawe pytanie. Trzebaby zacząć od zdefiniowania pojęć łatwość i trudność wink

Duch Święty dla mnie to ten trzeci czynnik. To co się wydarza można wytłumaczyć działaniem samej materii i energii, ale dla mnie to pierwiastek boski nadaje tym wydarzeniom sens i cel.

Działania DŚ nie rozumiem jako cudownego objawienia się gołębicy, nagłych olśnień, czy niewiarygodnych, mało prawdopodobnych zdarzeń... to dzialanie dokonuje się poprzez zwykłe wydarzenia i zwykłych ludzi, czasem nawet nieuczciwych i niegodziwych.

Thumbs up Thumbs down

19

Rumianek,Jan 7 2006, 06:44 PM napisał/a:

Działania DŚ nie rozumiem jako cudownego objawienia się gołębicy, nagłych olśnień, czy niewiarygodnych, mało prawdopodobnych zdarzeń... to dzialanie dokonuje się poprzez zwykłe wydarzenia i zwykłych ludzi, czasem nawet nieuczciwych i niegodziwych.
[right][snapback]25138[/snapback][/right]

Ech, no nie pogadamy. W ten sposob mozesz odbic pileczke zawsze i wszedzie. Zamydlic oczy DŚ i uciec od racjonalnej i rzetelnej odpowiedzi. Inaczej mowiac, podtrzymuje swoja opinie: takie podejscie do zycia jest bardzo przyjemne i jakze latwiejsze, nizeli szukanie rzeczowych odpowiedzi i probowanie zrozumienia pewnych mechanizmow.

Na szczescie sa ludzie, ktorzy mysla inaczej. Co by bylo np. gdyby sejsmolodzy kazde drgania skorupy ziemskiej tlumaczyli przemoznym wplywem jakiejs substancji boskiej i uzasadniajac swoje wnioski powolali by sie na nia. Do dzisiaj bysmy nie wiedzieli, jaka jest geneza trzesien ziemi...

To nie jest atak na Ciebie. Szanuje Twoja wiare. To jest piekne. Ale czasem chcialbym porozmawiac z racjonalnym Rumiankiem, a nie z Rumiankiem, ktory zawsze bedzie sie zaslanial i wykrecal od odpowiedzi. smile

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

20

Przecież ja cały czas mówię o tym, że my widzimy boga na dwa sposoby. Po pierwsze oczyma duszy i to jest Bóg nieracjonalny (nie każdy chce widzieć, nie każdy wierzy, że ma takie oczy lub, że w ogóle ma duszę) i na drugi sposób - poprzez obserwację i poznawanie praw natury. Te prawa są boskie właśnie i one są jak najbardziej racjonalne. Bóg stworzył podstawowe, elemantarne prawa naturalne, i to właśnie one są przyczyna np. drgań sejsmicznych, a więc drgania te pochodzą od boga i jednocześnie są racjonalnie wytłumaczalne, przewidywalne i dajęce się matematycznie uporządkować.

Thumbs up Thumbs down

21

Rumianek,Jan 10 2006, 05:44 PM napisał/a:

Przecież ja cały czas mówię o tym, że my widzimy boga na dwa sposoby. Po pierwsze oczyma duszy i to jest Bóg nieracjonalny (nie każdy chce widzieć, nie każdy wierzy, że ma takie oczy lub, że w ogóle ma duszę) i na drugi sposób - poprzez obserwację i poznawanie praw natury. Te prawa są boskie właśnie i one są jak najbardziej racjonalne. Bóg stworzył podstawowe, elemantarne prawa naturalne, i to właśnie one są przyczyna np. drgań sejsmicznych, a więc drgania te pochodzą od boga i jednocześnie są racjonalnie wytłumaczalne, przewidywalne i dajęce się matematycznie uporządkować.
[right][snapback]25256[/snapback][/right]

No to sobie pogadalismy. smile

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down