51

Odp: Ewangelia Marii z Magdalii

Rumianek,Oct 22 2005, 02:14 PM napisał/a:

Jakby położyć na drugiej szali wszystko to, co kościół zrobił dobrego na przestrzeni dziejów, to to wszystko co tu wypisałeś stałogy się lekkie jak piórko i niewiele znaczące.
[right][snapback]23252[/snapback][/right]

Tak. Kilkaset tysiecy (niektorzy historycy mowia o milionach) wymordowanych ludzi to dla Ciebie malo znaczaca liczba. Brawo, Rumianku. Gratuluje fantastycznego samopoczucia. A to Jezus nauczal, ze zycie ludzkie jest najwazniejsze, zas kochac nalezy wszystko co zyje... sad Brak slow...

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

52

Widać, że dla Ciebie życie doczesne jest niporównanie ważniejsze od wiecznego. Stąd to oburzenie, które uważam za bezpodstawne.

Moniko świetny tekst. Dziękuję za podanie linka smile Też tam od czasu do czasu zaglądam wink
Widzę Neko, że nawet nie próbujesz skomentować tych nowych argumentów.
Meggi poglądy każdy może mieć jakie chce. Tak jak różny pogląd mają historykowie Kościoła na sprawę apokryfów, tak i biologowie na kwestię początków życia smile

Thumbs up Thumbs down

53

Moniko świetny tekst. Dziękuję za podanie linka  Też tam od czasu do czasu zaglądam

Ja też tu zaglądam smile

Meggi poglądy każdy może mieć jakie chce. Tak jak różny pogląd mają historykowie Kościoła na sprawę apokryfów, tak i biologowie na kwestię początków życia

i z tym się zgadzam Rumianku!
smile

http://www.cosgan.de/images/smilie/xmas/f034.gif

54

Rumianek,Oct 23 2005, 05:36 PM napisał/a:

Widać, że dla Ciebie życie doczesne jest niporównanie ważniejsze od wiecznego. Stąd to oburzenie, które uważam za bezpodstawne.
[right][snapback]23301[/snapback][/right]

Jezus powiedzial w ewangelii: "cokolwiek byscie uczynili najmniejszemu z braci moich najmilszych, mniescie uczynili". Wedlug Ciebie Rumianku nie mial na mysli zycia doczesnego swego ludu? Jesli potwierdzisz to zabrzmi to conajmniej smiesznie w ontekscie wagi 5 przykazania, ktorego zlamanie jest grzechem smiertelnym

Thumbs up Thumbs down

55

Rumianek,Oct 23 2005, 04:36 PM napisał/a:

Moniko świetny tekst. Dziękuję za podanie linka smile Też tam od czasu do czasu zaglądam wink
Widzę Neko, że nawet nie próbujesz skomentować tych nowych argumentów.

Ja nie komentuje? No, wolne zarty, Rumianku!. Do ktorych sie nie ustosunkowalem? Caly czas to robie, natomiast to wlasnie Ty udajesz ze pewnych argumentow nie widzisz, pewnych spraw nie chcesz sie skomentowac.

Meggi poglądy każdy może mieć jakie chce. Tak jak różny pogląd mają historykowie Kościoła na sprawę apokryfów, tak i biologowie na kwestię początków życia smile
[right][snapback]23301[/snapback][/right]

Gorzej Rumianku, gdy zamyka sie oczy na niektore rzeczy i w sposob niezywkle tendencyjny nie chce sie zobaczyc pewnych sprawach. To sie nazywa fanatyzm... sad Niestety...

To tak gwoli rzetelnej argumentacji. A moze porozmawiamy o bardzo ciemnej (kolejnej) karcie Kosciola - bandyckiej Krucjacie Dzieciecej?

Krucjata dziecieca to byla rzez, kolejna masakra zgotowana przez "szlachetnych" nastepcow Piotra Galilejczyka czyli papiezy.

Jak pewnie wszyscy wiedza IV krucjata byla klapa. Wyruszyli na nia krzyzowcy praktycznie tylko i wylacznie rzadni krwi, lupow i slawy. Po tej krucjacie narodzil sie poglad, ze po tych niepowodzeniach rycerstwo nie jest godne, aby posiasc Ziemie Swieta. (celem bylo zdobycie Egiptu, oczywiscie holota rabowala i gwalcila a w finale zrezygnowali z ataku w Egipcie). Czyli chore umysly w purpurach uchwalili ze na kolejna krucjate powinni udac sie niewinne istoty czyli dzieci. No bo w koncu nieskalane to na pewno dokonaja to, co innym nie wyszlo. Tak wiec w 1212 doszlo do tragicznej wyprawy dzieciecej. Nie wdajac sie w dyskusje, po prostu wiekszosc uczestnikow okrutnie zginela a ci co cudem przezyli zostali sprzedani w niewole.  Tak to wygladalo.

TO SIE NAZYWA LUDOBOJSTWO, A WEDLUG PRAWA MIEDZYNARODOWEGO LUDOBOJSTWO NIE ULEGA PRZEDAWNIENIU!

Takich ciemnych spraw jest tysiace. Ale poki Rumianku nie sciagniesz
swoich rozowych okularow, poty nasza dyskusja bedzie calkowicie jalowa...

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

56

Takich ciemnych spraw jest tysiace. Ale poki Rumianku nie sciagniesz
swoich rozowych okularow, poty nasza dyskusja bedzie calkowicie jalowa...
[right][snapback]23319[/snapback][/right]

Widze ze przywalilem skutecznie, bo cisza zapanowala niczym na pogrzebie. wink

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

57

Przecież JPII przeprosił za Wielką Inkwizycję, więc nie ma o czym mówić. "Oddzielmy przeszłość grubą kreską" - jak powiedział pewien premier z Mazowsza wink

Thumbs up Thumbs down

58

FideL,Oct 24 2005, 10:08 AM napisał/a:

Przecież JPII przeprosił za Wielką Inkwizycję, więc nie ma o czym mówić. "Oddzielmy przeszłość grubą kreską" - jak powiedział pewien premier z Mazowsza wink
[right][snapback]23349[/snapback][/right]

Dobra, wymorduje cala Twoja rodzine i potem powiem: "sorry stary, tak wyszlo".

Zadzwon do Radia Maryja i powiedz slowo o inkwizycji. Zareczam Cie, ze zostaniesz w ciagu sekundu zdjety z anteny...

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

59

Neko,Oct 24 2005, 11:10 AM napisał/a:

Dobra, wymorduje cala Twoja rodzine i potem powiem: "sorry stary, tak wyszlo".
[right][snapback]23350[/snapback][/right]

Tobie bym nie wybaczył, ale twojemu pra pra prawnukowi - kto wie?

Neko,Oct 24 2005, 11:10 AM napisał/a:

Zadzwon do Radia Maryja i powiedz slowo o inkwizycji. Zareczam Cie, ze zostaniesz w ciagu sekundu zdjety z anteny...
[right][snapback]23350[/snapback][/right]

Zadzwoniłbym, ale nie znam numeru. Próbowałeś może? wink

Thumbs up Thumbs down

60

FideL,Oct 24 2005, 10:23 AM napisał/a:

Zadzwoniłbym, ale nie znam numeru. Próbowałeś może? wink
[right][snapback]23353[/snapback][/right]

Byl czas kiedy bylem "zmuszany" do sluchania Radia Maryja. wink

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

61

Argumenty wasze uznaję. Wcale im nie zaprzeczam. Mówię tylko, że Kościół tak jak każda jednostka powinien być rozliczany po pierwsze z tego co dobrego i co złego zrobił. Nie twierdzę, że krzywdzenie cielesne jest małym grzechem i że należy przymykać na to oko, uważam jednak, że dbałość o duszę jest nieporównanie większym dobrym uczynkiem niż dbałość o ciało i dlatego zasługi kościoła znacznie przeważają jego grzechy - które są liczne niewątpliwie. Po drugie jeszcze rozliczenie powinno uwzględniać intencję. Na szczęście dla Nas Boża Sprawiedliwość na tym się opiera. I powiedzenie, że dobrymi intencjami piekło jest wybrukowane jest nieprawdziwe. Ważne tylko, żeby za intencjami szła odpowiednia świadomość, a żeby ona była musi być poszukiwanie prawdy.

Thumbs up Thumbs down

62

Rumianek,Oct 24 2005, 08:21 PM napisał/a:

Po drugie jeszcze rozliczenie powinno uwzględniać intencję. Na szczęście dla Nas Boża Sprawiedliwość na tym się opiera.
[right][snapback]23372[/snapback][/right]

Po tych dwóch zdaniach ręce mi opadły i potoczyły się gdzieś pod biurko. Jak je odnajdę, może coś napiszę. Nie, nie FideL, daj sobie spokój, z fanatyzmem nie wygrasz... :?

Thumbs up Thumbs down

63

Rumianek,Oct 24 2005, 07:21 PM napisał/a:

Po drugie jeszcze rozliczenie powinno uwzględniać intencję. Na szczęście dla Nas Boża Sprawiedliwość na tym się opiera. I powiedzenie, że dobrymi intencjami piekło jest wybrukowane jest nieprawdziwe. Ważne tylko, żeby za intencjami szła odpowiednia świadomość, a żeby ona była musi być poszukiwanie prawdy.

Po powyzszym tekscie szczeka opadla mi z hukiem na podloge i poturlala sie az na sam korytarz. Jak ja znajde to odpisze, bo poki co sil mi zabraklo...

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

64

Chcieliście kiedyś z całej siły dobrze, a wyszło wam przeciwnie? Znacie to uczucie? Ja znam sad Nie wierzę, że to się nie liczy, lub że liczy się wyłącznie na niekorzyść...

Thumbs up Thumbs down

65

"Chcialem dobrze, chcialem go nawrocic, ale mi chlopina wykitowal na torturach. Co mam biedny powiedziec, przecież to nie moja wina!" - powiedzial Bernard Gui zmieniajac zakrwawiony, jezuicki habit na swieżutki wink

Thumbs up Thumbs down

66

OK przeszłość należy rozliczyć, ale rozliczyć raz, a nie piętnować dzisiejszy Kościół ciągle w kółko za błędy sprzed wieków. Pokażcie mi kogo kościół zamordował dzisiaj? Czemu wasza uraza z powodu tamtych wydarzeń jest tak żywa dzisiaj? Czy nie jest poprostu tak, że Kościół jest wam niewygodny i szukacie powodów, by go oczernić... gdyby tak nie było, czy tak naprawdę obchodziłby Cię los tych pomordowanych?

Thumbs up Thumbs down

67

A ja chciałam tylko o apokryfach pogadać.
O róznych sposobach postrzegania i opisywania tego samego wydarzenia.
O akcentach kładzionych na rózne sprawy.
Sobór Nicejski ustalił aby w ramy Pisma świętego wszły te ewangelie które najmocniej podkreslają boskość Jezusa.
Pominieto wykreslono a nawet starano się zniszczyć te które opisywały Go jako człowieka.
Nie wiem.
Mojemu sercu są jakoś bliższe wizje Jezusa- człowieka.
Nie chcę umiejszać Jego boskości.
Ale gdzieś tam tkwi obraz tak bardzo ludzkiego Ha-Nocri---
Ha- Nocri znaczy Obcy.

68

Rumianek,Oct 25 2005, 07:11 PM napisał/a:

OK przeszłość należy rozliczyć, ale rozliczyć raz, a nie piętnować dzisiejszy Kościół ciągle w kółko za błędy sprzed wieków.
[right][snapback]23437[/snapback][/right]

Przeszłość nie została rozliczona i w tym problem. Dalej w poczet świętych wpisane są osoby (papieże, biskupi) mające krew na rękach, kościół ich nie potępił. Jedno słowo : przepraszam to ociupińkę mało.

Rumianek,Oct 25 2005, 07:11 PM napisał/a:

Pokażcie mi kogo kościół zamordował dzisiaj? Czemu wasza uraza z powodu tamtych wydarzeń jest tak żywa dzisiaj? Czy nie jest poprostu tak, że Kościół jest wam niewygodny i szukacie powodów, by go oczernić... gdyby tak nie było, czy tak naprawdę obchodziłby Cię los tych pomordowanych?
[right][snapback]23437[/snapback][/right]

Ależ Rumianku, kościół katolicki mnie w ogóle nie strzyka, co najwyżej lekko denerwuje. W kościele ostatnio proboszcz przeganiał malutkie dzieci sprzed ołtarza, bo mu ponoć przeszkadzały. Jedno uciekając przewróciło się i potłukło. Wkurzyłem się. Wysysają mnie z "ofiar" podczas każdej próby załatwienia jakiegokolwiek papierka i wkurzają mnie. A poza tym, w ogóle nie mają wpływu na moje życie. W mieście nie odczuwa się tak nacisku kościoła na poddanych tak, jak na prowincji. A babcie z Radia Maryja, zbierające do puszek kasę, zrzucam ze schodów wink

Thumbs up Thumbs down

69

Rozumiem, że własnym dzieciom nie zwracasz uwagi jak się niestosownie zachowują, a jak któreś dziecko przewróciłoby się biegnąc do swojego pokoju, skarcone przez Ciebie, to czułbyś się równie winny, jak winny w twoich oczach był ten ksiądz? smile

Thumbs up Thumbs down

70

po co mieliby zachowywac wspomnienia o Nim jako o zwykłym czlowieku skoro czlowiek jest grzeszny
zwykłość nie pociąga i nie na reke był wówczas naziemnemu personelowi

metoda kija znacznie lepsza

Braszka

71

Rumianek,Oct 27 2005, 07:46 PM napisał/a:

Rozumiem, że własnym dzieciom nie zwracasz uwagi jak się niestosownie zachowują, a jak któreś dziecko przewróciłoby się biegnąc do swojego pokoju, skarcone przez Ciebie, to czułbyś się równie winny, jak winny w twoich oczach był ten ksiądz? smile
[right][snapback]23517[/snapback][/right]

Nie porównuj mnie i księdza. Ksiądz to ktoś wyjątkowy, osoba mająca powołanie boskie, następca apostołów, ostoja, opoka, chodząca dobroć.
A FideL to drań i grzesznik, który skończyłby niechybnie w piekle, gdyby ono istniało (patrz: wątek o Deschnerze) big_smile

Proboszcz zachował się jak drań i nie ma go co bronić. Nie wyczytałem w Piśmie Św., by Jezus lub którykolwiek ze Świętych wyganiał dzieci sprzed ołtarzy świątyń. Raczej je przyciągali przed ołtarze. Wstyd, że teraz robi się dokładnie na opak i na dodatek znajdują się takie Rumianki, co to każde draństwo księży potrafią usprawiedliwić wink

Thumbs up Thumbs down

72

FideL,Oct 28 2005, 07:12 AM napisał/a:

Proboszcz zachował się jak drań i nie ma go co bronić. Nie wyczytałem w Piśmie Św., by Jezus lub którykolwiek ze Świętych wyganiał dzieci sprzed ołtarzy świątyń. Raczej je przyciągali przed ołtarze. Wstyd, że teraz robi się dokładnie na opak i na dodatek znajdują się takie Rumianki, co to każde draństwo księży potrafią usprawiedliwić wink
[right][snapback]23534[/snapback][/right]

Och, jak sobie przypomne mojego ksiedza, ktory uczyl religi w szkole i jego slowa: "Kuuuuuuuu*wa, nie grzeszcie wiecej!" smile

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

73

Kat(olicyzm) ostatnio bardzo nie lubie tego słowa.
A tak to coś z innej beczki http://www.rumburak.friko.pl/ARTYKULY/reli...bluda/haiti.php

74

Nie porównuj mnie i księdza. Ksiądz to ktoś wyjątkowy, osoba mająca powołanie boskie, następca apostołów, ostoja, opoka, chodząca dobroć.
A FideL to drań i grzesznik, który skończyłby niechybnie w piekle, gdyby ono istniało

Jestes tak samo powołany do świętości, jak każdy ksiądz. NIgdzie nie jest powiedziane, że ksiądz ma być lepszy od zwykłaego człowieka. Ty tak samo powinieneś stanowić wzór dla ludzi wink

Thumbs up Thumbs down

75

Rumianek,Oct 24 2005, 07:21 PM napisał/a:

... odpowiednia świadomość, a żeby ona była musi być poszukiwanie prawdy.

Tu Cię mam . Kwiatuszku,Ty ciągle wojujesz - a może byłoby warto zacząć od siebie? Nie gniewaj się ale myślę ,że boisz się postawić sobie to zadanie, podobnie jak księża unikają jakichkolwiek rozmów na te trudne tematy . Wiem , że jest to świadomie przyjęta przez nich taktyka (moze nawet mają jakieś dyspozycje odgórne). Pozdrawiam.
PS
Nie umiem dodawać emotikonów - pomóż mi chcę się do Ciebie uśmiechnąć .

Thumbs up Thumbs down