26

Odp: Nowy papie

Wydaje mi sie ze krzywda dla takiego malucha bylo by jedynie to...no wlasnie...jedynie w starszym wieku ...wstyd....bo coz innego? Tak jak napisala Feniks mamy to w genach...chociaz mozna bylo by powiedziec...."czy zlodziej rodzi sie zlodziejem...a moze nim sie staje.....czy homoseksualista rodzi sie nim....a moze sie nim staje?
Natura jest sliniejsza od nas i nic na to nie poradzimy,ze w przyszlosci jestesmy tacy a nie inny.Wiem ,ze wielki wplyw na rozwoj czlowieka ma otoczenie i srodowisko w jakim sie obraca,ale wcale nie jest powiedziane,ze takim ma zostac

az tylu homoseksualistów się namnożyło

...czasami to tez zwykla ciekawosc,sprobowania czegos innego,nowego,zakazanego.....wiele sie rozczarowalo....                   

27

Moniko uwarunkowane klasycznie czy instrumentalnie?
Bo zupełnie nie wiem o czym mówisz.

Być może istnieje gen określajacy predyspozycje do złodziejstwa. Ale nie sądzę ale genetyka była w tym przypadku warunkiem wystarczającym aby zjawisko zaszło.
Geny+ środowisko+uwarunkowania temperamentalne, osobowościowe- może
Zapis genetyczny orientacji homoseksualnej ma trochę inną naturę- rodzimy się z nimi tak jak rodzimy się z określonym kolorem oczu. I kropka. Warunek wystarczający, konieczny, zupełny.

Swoją drogą zastanawia mnie dlaczego ludzie tak wiele czasu energii poswięcają na zaglądanie do łóżek innych. Kto z kim sypia, jaki ma kolor skóry, jaką płeć.
Wedruję po róznorakich forach dyskusyjnych- temat homoseksualizmu zawsze gdzieś się pojawi. Zawsze znajdzie się grupa ludzi zbulwersowana zjawiskiem, grupa która twierdzi że jest to sprzeczne z naturą, grupa która odwołuje się do moralności albo religii.
Ci sami pieniacze przy tematach takich ja etyka, zródła moralności niespodziewanie milkną. Dziwne.
Zastanawiające jest jeszcze to, że łatwiej nam zaakceptowac agresję- werbalną i niewerbalną, chamstwo, dyskryminaję niż miłość homoseksualną. Dyskusje (tak w internecie jak w rzeczywistości) o homoseksualniźmie budzą zawsze największe emocje- to co że sąsiad za ściany bije żonę i dzieci, ten z piątego piętra mieszka z facetem!
Czy nasze społeczeństwo jest aż tak kołtunskie?                   

28

Czarnulka napisał/a:

Szuwi bo jestesmy tolerancyjni...bo jestesmy Polakami....bo jestesmy jednoscia...narodem....bo jestesmy katolikami....bo naszemu Papiezowi tez dali szanse na calym swiecie i pokazal co potrafi  :twisted:  :twisted:

Nie mów takich słów za wszystkich Polaków. Bo ja naprzykład nie jestem katolikiem big_smile  big_smile i nie należe do żadnego odłamu tej religi big_smile .Co ten nowy papież zrobie hmmm bardzo się zastanawiam :roll:  :roll:.                   

29

Anonimie, oto Twoje słowa: "Twierdze ze wolno wszystko co nie szkodzi innym"
A ja Ci mówię - Oni szkodzą!!! ... Sobie.                   

Thumbs up Thumbs down

30

A ja Ci mówię - Oni szkodzą!!! ... Sobie.

Kazdy ma prawo do decydowania o wlasnym zyciu. Dopoki nie szkodzi innym a jedynie sobie - jego wybor i nikt sie nie powinien mieszac poprzez wytykanie palcami czy ublizanie. Czym innym jest troska o dobro drugiego czlowieka a czym innym wpychanie nosa w nie swoje sprawy.                   

http://mt.gre.pl

31

Anonim napisał/a:

Kazdy ma prawo do decydowania o wlasnym zyciu. Dopoki nie szkodzi innym a jedynie sobie - jego wybor i nikt sie nie powinien mieszac poprzez wytykanie palcami czy ublizanie. Czym innym jest troska o dobro drugiego czlowieka a czym innym wpychanie nosa w nie swoje sprawy.

Nic dodać nic ująć smile                   

Thumbs up Thumbs down

32

Anonim napisał/a:

Z tym sie w pelni zgadzam :]

Kto lubi nowego papieża niech pisze

[size=16][ Dodano: 2005-05-22, 17:06 ][/size]
Ivon, Ja myslę że nowy papież będzie pełnił pontyfikat Jana Pwła II.                   

Macie piosenki Grechuty je

33

goha16 napisał/a:

Ivon, Ja myslę że nowy papież będzie pełnił pontyfikat Jana Pwła II.

A ja wolę poczekać i poobserwować. Na pewno będzie to jakaś kontunuacja pontyfikatu naszego papieża, ale to może być spowodowane dużą presją psychiczną ze strony społeczeństwa. Jest przecież wiele zwyczajów wproadzonych przez Jana Pawła II (np. częste podróze po świecie) które, nawet jeśli nie są do końca zgodne z tym co chce robić Benedykt XVI, będzie "musiał" kontynuować.                   

Ka

Thumbs up Thumbs down

34

Napisz nam wiec dlaczego lubisz nowego papieza ... czym sobie na to zasluzyl? :]                   

http://mt.gre.pl

35

Anonimie, temat ma charakter religijny, więc moja ocena również taki miała. Papież jest głową Kościoła, a szkodzenie sobie jest w Kościele uznawane za grzech.                   

Thumbs up Thumbs down

36

Rumianek napisał/a:

Anonimie, temat ma charakter religijny, więc moja ocena również taki miała. Papież jest głową Kościoła, a szkodzenie sobie jest w Kościele uznawane za grzech.

Cieszę się że wybrali nowego papieża naszego sąsiafa jest taki sympatyczny ciepły radosny radosny uśmiechnięty co wy myslicie o tym.                   

Macie piosenki Grechuty je

37

goha16 napisał/a:

Cieszę się że wybrali nowego papieża naszego sąsiafa jest taki sympatyczny ciepły radosny radosny uśmiechnięty

Też się cieszymy z tego że jest sympatyczny, radosny i uśmiechniętyu, ale jesteśmy chyba....

wróć (jeszcze raz wink )

też się cieszę, ale wolę poczekać na efekty. Ciepło i radość to ważne cechy, ktore powinien mieć każdy człowiek. Tylko papież to też urząd. I to jak nim będzie kierował, co będzie robił da mi odpowiedź na to czy dobrze, że Ratzinger został papieżem.                   

Ka

Thumbs up Thumbs down