1

Temat: Co to jest wiara dla was ?

Chciałem was zapytac co to jest dla was wiara ? Jak wy ja pojmujecie, kto ma ochote niech doda coś od siebie, pozdro smile                   

Thumbs up Thumbs down

2

Odp: Co to jest wiara dla was ?

Taki temat o 12-tej w nocy, sadysta....

Moze jutro ktos napisze cos tworczego, ale taki temat chyba juz byl                   

Thumbs up Thumbs down

3

Dla mnie jest sensem mojego istnienia i jedyna drogą do pełni szczęścia... spełnienia swojego człowieczeństwa. Wierzę, że człowiek w swoja istotę ma wpisaną tęsknotę za Bogiem i pragnienie Go. Bez wiary nie miałabym prawa żyć. Gdybym nie wierzyła mogłabym popełnić samobójstwo, życie nie miałoby dla mnie wartości. "Marność nad marnościami" mówi Kohelet.                   

Thumbs up Thumbs down

4

Zgadzam sie, ze wiara nadaje zyciu sens. Choc paradoksalnie mozna miec jakis cel w zyciu, widziec jego sens i byc niewierzacym.                   

Thumbs up Thumbs down

5

co sądzicie o takim wizerunku: są dwie postawy życiowe
albo ja jestem szefem i decyduje o wszystkim,
albo oddaje zaufanie Bogu i to on mnie prowadzi ? Czy tak własnie wygląda dla ciebie wiara Ruminaku ?                   

Thumbs up Thumbs down

6

Troche z tą wiarą to ogólnikowe jest(....). Wiara różna jest jak kolory :mrgreen.
polityk wierzy że wygra wybory uczeń wierzy że zda coś tam  ja wierze w lepszą Polskę (...) itp.                   

7

według mnie wiara pomaga przetrwać w tych trudnych czasach dla mnie wiarą jest :zawsze jakoś tam będzie lepiej czy gorzej aby tylko do przodu a jeżeli chodzi o wiarę w Boga to staram się Go nie obarczać mymi problemami poprostu w Niego wierzę że istnieje                   

Thumbs up Thumbs down

8

Jest mi wiara potrzebna...nie wazna jaka...ale potrzebuja wierzyc,to dodaje mi sil                   

Anioly spiewaja bez uzycia slow... Lataja bez uzycia skrzydel
Patrza na wszystko z gory...

Thumbs up Thumbs down

9

sad Sił na lepsze jutro! sad                   

[b]Ten kto przestaje by

10

Wlasnie cola, bo to co bylo juz wiem,znam przeszlosc tam juz nie potrzebuje sil i wiary.....potrzebuje ja na jutro i na przyszlosc,ktora bede budowac                   

Thumbs up Thumbs down

11

Tak Szamanko taka prawda mam dziś taki dól że nie wiem gdzie sie schować jutro ma sie rozstrzygnąć sytuacja i co mi innego pozostało wierzyć w to że jednak musi być lepiej,że jutro nic złego sie nie stanie wierze w to bo tylko to mi pozostało żeby nie zgłupieć i jakoś sie trzymać!!! sad                   

[b]Ten kto przestaje by

12

cola, wierzyc to znaczy zyc...a my zyjemy

Pozytywne myslenie,ze sie uda pozwala wiele

trzymam kciuki za Ciebie                   

Thumbs up Thumbs down

13

Szamanko dziękuje za miłe słowo jutro jak tylko będe wiedzieć co wyszło dam zanać!                   

[b]Ten kto przestaje by

14

masło maślane będzie
ale

wiara pozwala Braszce wierzyć, że tylko nadzieja umiera ostatnia

Braszka
z nutą deszczu                   

15

Braszko czasami to maslo moze byc "smietankowe" a tez jest pyszne  :wink:

a Nadzieja rodzi sie kolejna,bo jest wiara                   

Thumbs up Thumbs down

16

Wiara, nadzieja i miłość...                   

http://www.cosgan.de/images/smilie/xmas/f034.gif

17

Wiara jest tym
Czym wzrok dla oczu
Czym słuch dla uszu
Czym smak dla ust
czym zapach dla nozdrzy
czym dotyk dla ciała
czym myśl dla głowy                   

Thumbs up Thumbs down

18

Tak... to ON mnie prowadzi. Bo to On jest Bogiem... to Jego świat, jego prawa, jego Wszechmoc nad nami wszystkimi... ja jestem tylko pyłkliem na wietrze, ale ukochanym przez Niego.  :oops:                   

Thumbs up Thumbs down

19

gdyby ktoś udowodnił, że Boga nie ma, że nie istnieje, gdyby nagle kościół oświadczył, że jest to wymysł kilku ludzi utrzymywany w  świadomości ludzi przez instytucje kościoła... ale by było... smile
Szpitale psychiatryczne uległyby przepełnieniu, a depresja stałaby się chorobą dnia powszedniego, bo tym którzy oparli wszystko na Bogu zawaliłby się cały światopogląd. Nie lepiej swoje życie oddać w swoje ręce ?

smile
tak sobie marzę, nie zwracajcie na mnie uwagi :mrgreen:                   

Thumbs up Thumbs down

20

Gdyby Kościół coś takiego oświadczył to bym mu nie uwierzyła  big_smile
Moja wiara nie jest oparta na tym co mówi ksiądz z ambony... tylko na tym co sama w duszy rozeznaję.  big_smile                   

Thumbs up Thumbs down

21

to wtedy otoczenie uznało by cię za osobę psychicznie chorą, bo skoro obiektywnie Bóg nie istnieje, a ty sądzisz, że istnieje i kieruje twoim  życiem, to ci którzy sądzą, że są Napoleonem zrzucają kaftany smile                   

Thumbs up Thumbs down

22

Bóg nie kieruje moim życiem. Ja nim kieruję. Gdyby Bóg kierował życiem ludzi, to wszyscy byliby święci. Nie istniałaby wolna wola. Ja nastawiam tylko busolę swojego serca na Boga... i w ten sposób żegluję przez życie. Gdybym chciała mogłabym w każdej chwili wyrzucić ją za burtę i płynąć z wiatrem moich cielesnych namiętności. Wierze jednak, że nie zaprowadziłoby mnie to na dobre wody.

joskai napisał/a:

to wtedy otoczenie uznało by cię za osobę psychicznie chorą

Wówczas nawet w kaftanie byłabym od innych szczęśliwsza  big_smile                   

Thumbs up Thumbs down

23

jak słodko neutral                   

Thumbs up Thumbs down

24

joskai napisał/a:

gdyby ktoś udowodnił, że Boga nie ma, że nie istnieje, gdyby nagle kościół oświadczył, że jest to wymysł kilku ludzi utrzymywany w  świadomości ludzi przez instytucje kościoła... ale by było... smile
Szpitale psychiatryczne uległyby przepełnieniu, a depresja stałaby się chorobą dnia powszedniego, bo tym którzy oparli wszystko na Bogu zawaliłby się cały światopogląd. Nie lepiej swoje życie oddać w swoje ręce ?

No, ciekawe. Też się nad tym zastanawiałam wink

Sądzę, że ludzie muszą po prostu w COŚ wierzyć... No, może nie wszyscy, ale ogromna część - owszem, ma taką uwarunkowaną psychicznie potrzebę i musi ją zaspokajać. Dlatego tacy ludzie poszukują jakiegoś sensu życia, np. właśnie Boga. Gdyby wiara w Boga została im zabrana, pewnie by:
a) nie uwierzyli, że Boga nie ma i wierzyli w jego istnienie dalej;
B) znaleźli inny obiekt wiary (trudno mi sobie jednak wyobrazić, co by nim miało być);
c) zwariowaliby, o czym już była mowa;

Oczywiście, ateistom i tak byłoby to obojętne wink                   

25

joskai napisał/a:

jak słodko

Czy to ironia?  :twisted:                   

Thumbs up Thumbs down