26

Odp: Zmiany w polskim KK ?

Paweł napisał/a:
Braszka napisał/a:

Pawelku a nie pomysli Ci sie koszt slubu KK z kosztem wesela ?

dla porównania podam ceny uwczesne w USC-90 zł w KK-700 zł+organista-a

700 zloty?! ZLODZIEJSTWO i rozboj w bialy dzien! sad                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

27

Przestańcie! To przeciez nie Kosciół ustanawia stawki. To ludzie zwyczajowo coś tam przyjęli. Przecież to ma być dane dobrowolnie. Nikt nie musi jak nie chce!
Jeśli jakiś proboszcz żąda konkretnej sumy to powinien się z tego wyspowiadać i nigdy więcej ludziom z sakramentu targowiska nie robić  :evil:
... ale przypadki są różne ja wiem... moje pobożne życzenia... jak zwykle  sad                   

Thumbs up Thumbs down

28

Rumianku, moje dziecko, aleś Ty naiwna! Nie spotkałem kościoła, który by nie ściągał haraczu z nowożeńców. Mówisz o dobrowolnej ofierze? Moja żona poszła do parafii, by dostać jakiś świstek, którego brakowało nam do dokumentacji ślubnej. Gdy przyszło do wydania świstka, żona spytała: ile? "Dobrowalna ofiara" usłyszała. Wyłożyła 30 złotych, czym rozbawiła księdza. Powiedział "takiej sumy to ja nawet w zeszyt nie wpiszę bo to wstyd". Żona zostawiła kasę na biurku (za co dostała ode mnie solidny opieprz) i wyszła. Ja miałem lepsze przejścia, bo gdy odbierałem w drugiej parafii licencję ślubną to usłyszałem konkretną kwotę "należy się 100 złotych, proboszcz kazał tyle pobierać, proszę, tu jest od niego karteczka". Zapłaciłem, bo chciałem się żenic, ale miałem mordercze myśli i zaraz kupiłem "NIE" dla odreagowania wink                   

Thumbs up Thumbs down

29

FideL napisał/a:

Rumianku, moje dziecko, aleś Ty naiwna

Fidelku bez takich tekstow Braszka prosi

Braszka goscinnie z konta Mezowskiego bo jej komupter padł sad                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

30

Dlaczego? Wcale nie czułam się urażona  smile  Anonim lepiej się do mnie zwracał swego czasu  :mrgreen:
To co przytoczyłeś jest koszmarne i smutne! Wstydzę się za nich  :oops: Nie tak powinno być. Zasady są inne. Oni je łamią. To nie KK ustala takie sprwy, to prywatna samowola tych ludzi!  :evil:                   

Thumbs up Thumbs down

31

trzeba dmuchac na zimne bo pozniej sie mecyje pojawiaja smile

Braszka                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

32

Braszko moje dziecko - przesadzasz!  lol                   

Thumbs up Thumbs down

33

w pobliskiej parafii mamy księdza, który za chrzest żąda 200 zł od bobasa. Oczywiście dobrotliwie pozwala rozłożyć kwotę na raty 8)                   

Thumbs up Thumbs down

34

joskai napisał/a:

w pobliskiej parafii mamy księdza, który za chrzest rząda 200 zł od bobasa. Oczywiście dobrotliwie pozwala rozłożyć kwotę na raty 8)

A jak nie zaplacisz, to przysyla windykacje ?                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

35

Neko napisał/a:

A jak nie zaplacisz, to przysyla windykacje ?

Nie, ale pewnie wyczyta cię w ogłoszeniach duszpasterskich.
big_smile
Spotkałem się z podobnym przypadkiem w pewnym kościółu obok Bukowiny Tatrzańskiej, tydzień temu                   

Thumbs up Thumbs down

36

zaznaczam, że płaci się przed chrztem 8)                   

Thumbs up Thumbs down

37

Wiecie co to ja Wam powiem,że naprawde miałam szczęście i trafiłam na dobrego proboszcza.My nie płaciliśmy ani za ślub ani za chrzest a i tak Kościół był pięknie ustrojony,a ślub dawał nam ksiądz którego sami sobie wybraliśmy uczył nas z mężem religii(jest grekiem i naprawde fantastyczny,życiowy) było piękne kazanie skierowane tylko do nas bo już nas znał i mógł dużo powiedzieć to była najlepsza chwila w moim życiu i nawet przyszedł na objad na weselu co sie w mieście rzadko zdarza! tongue A proboszcz tylko prosił żeby organiście coś dać więc sami widzicie że wyjątki sie zdażają!!!                   

[b]Ten kto przestaje by

38

Czy to czasem nie parafia św. Brygidy? Tam wszyscy wierni są ponoć zawsze zadowoleni  :mrgreen:                   

Thumbs up Thumbs down

39

Nie Fidel to był kościół p.w.bł.Urszuli Ledóchowskiej to tak jakbyś chciał wiedzieć konkretnie,ale mojego ks.Nikosa niestety już w niej nie ma -wyjechał sad                   

[b]Ten kto przestaje by

40

Poprostu zawsze jest głośno o negatywach. Pozytywy ludzi nudzą  sad
Wystarczy spojrzeć ile jest programów o skandalach, przestępstwach... a ile o wspaniałych ludziach, rodzinach, szczęściu, szlachetności...                   

Thumbs up Thumbs down

41

Księdza, który mi ślub dawał, też już nie ma. Ciekawy był człowiek - Hans na nego wołaliśmy                   

Thumbs up Thumbs down

42

Poleluma tak dla urozmaicenia donosi ...

w dosc znanym Kosciolku w Katowicach-Panewnikach urzeduja Braciszkowie
jesli przyjdziesz ... ochrzcza cie, ozenia albo co tam potrzebujesz ... jesli chcesz zaplacic - uslyszysz ...ile mozesz ... ale jesli nie mozesz (i np widac to po tobie albo... ptaszki braciszkom doniosa) to dostanieszs ochrzan za...... chec zaplacenia ...  :mrgreen:

(znam takowe przypadki)

ot .. szlachetny wyjatek od reguly.

swego czasu Poleluma dosc sie napatrzyla na ksiezy.
roznych.
znam takiego co odda ostatni swoj grosz (a i w wakacje pokombinuje, jak by dorobic) by zorganizowac czas mlodziezy, nad ktora ma piecze ...
i znam takiego, ktory calkiem glosno i oficjalnie domaga sie lapowek, za sam fakt swego istnienia ...

taki Kosciol, jacy ludzie. a ludzie wiadomo - rozni ... kwadratowi i podluzni ... wink                   

Veni...! Vidi...! Winniczek...!
big_smile

Thumbs up Thumbs down

43

Ale nie można rozgrzeszać księży, że to tacy sami ludzie jak my. Oni służą Bogu, nie zrobili studiów klerykalnych dla jaj i nie chodzą co dzień do roboty do kościoła, jak murarz na budowę. Oni otrzymali POWOŁANIE. I dlatego każdy przypadek nieprawości wśród księży (który by pewnie u innych np. FideLa nie raził) trzeba piętnować i nagłaśniać po stokroć. By wyczyścić to środowisko.                   

Thumbs up Thumbs down

44

Arkona napisał/a:

w dosc znanym Kosciolku w Katowicach-Panewnikach urzeduja Braciszkowie

Polelumko <jesli tam można> zgadza się, braciszkowie właśnie tak robią jak napisałaś. Po drugiej stronie ulicy też jest kościółek przy zgromadzeniu siostr i działa na takich samych zasadach, to samo można powiedzieć o kosciele na Zadolu, sąsiadującym z Panewnikami.  :mrgreen:

Z pozdrowieniami dla Arkony!!  :mrgreen:                   

http://www.cosgan.de/images/smilie/xmas/f034.gif

45

Ale nie można rozgrzeszać księży, że to tacy sami ludzie jak my. Ani służą Bogu, nie zrobili studiów klerykalnych i nie chodzą co dzień do roboty do kościoła. Oni otrzymali POWOŁANIE. I dlatego każdy przypadek nieprawości wśród księży (który by pewnie u innych np. FideLa nie raził) trzeba piętnować i nagłaśniać po stokroć. By wyczyścić to środowisko.

Tez kiedys myslalem ze otrzymalem powolanie i bylem bliski zeby isc do seminarium, ale jak sie rozejrzalem wokolo i zobaczylem jak ta mafia funkcjonuje, tak dzisiaj jestem niewierzacy. (btw. mowie o przypadkach z moich okolic a nie z tych naglosnionych w mediach + stanowisku watykanu na pewne sprawy)
Prawda jest taka, ze bez religii ludzie by sie tyle nie klucili, bo to ona jest zrodlem polowy konfliktow na swiecie.                   

http://mt.gre.pl

46

Arkono - dziękuję, ślicznie napisałaś...

Arkona napisał/a:

taki Kosciol, jacy ludzie. a ludzie wiadomo - rozni ... kwadratowi i podluzni ...

Wybacz, że nie całkiem się zgodzę. Jacy ludzie - tak postrzegany jest Kościól, to tak.  :mrgreen:

FideL napisał/a:

Oni służą Bogu, nie zrobili studiów klerykalnych dla jaj i nie chodzą co dzień do roboty do kościoła, jak murarz na budowę. Oni otrzymali POWOŁANIE.

Łatwo jest Fidel nie zakwalifikować do szkoły muzycznej kogoś kto nie ma słuchu... łatwo nie dopuścić do szkoły plastycznej kogoś kto nie ma talentu... ale jak trudno jest sprawdziś jakie kto ma serce i duszę... w dodatku talent muzyczny czy plastyczny są, albo ich nie ma i już... a Łaskę zawsze można otrzymać  :roll:

[size=16][ Dodano: 2005-09-09, 11:00 ][/size]

Prawda jest taka, ze bez religii ludzie by sie tyle nie klucili, bo to ona jest zrodlem polowy konfliktow na swiecie.

Dobrze że są jeszcze ludzie, którzy mają odwagę głosić prawdę i bronić wartości...
Może są też niewierzący, którzy o to walczą... nie mówię, że nie... ale np. w mediach tylko wierzących widuję z takimi postulatami.  :wink:                   

Thumbs up Thumbs down

47

Rumianek napisał/a:

Łatwo jest Fidel nie zakwalifikować do szkoły muzycznej kogoś kto nie ma słuchu... łatwo nie dopuścić do szkoły plastycznej kogoś kto nie ma talentu... ale jak trudno jest sprawdziś jakie kto ma serce i duszę... w dodatku talent muzyczny czy plastyczny są, albo ich nie ma i już... a Łaskę zawsze można otrzymać

Jeśli ktoś polazł na księdza bez powołania i później przez jego ekscesy dostaje cały kler po karku, trzeba takiego chwasta wyrwać. A co robi kościół? Chroni pedofili, gwałcicieli i łapówkarzy, albo tuszując sprawy, albo przenosząc ich na inne placówki. Tak się nie robi, jeśli chce się mięc czyste ręce i dobrą opinię. Dlatego, choć to smutne, żaden klecha nie jest dla mnie autorytetem. Wolę szukać autorytetów w innych środowiskach.                   

Thumbs up Thumbs down

48

Polski kościół niech tylko zastosuje się do jednej zmiany niech zostawi polityke w spokoju i niech trzyma swoje fanatyczne owieczki w ryzach. Kościół powinnien uczyć tolerancji i prowadzić do zgody a nie odwrotnie siać zamęnt i niezgode.                   

49

Ja myslę Szuwi, że Kościól nie tyle wcina się do polityki, co broni samego siebie. Pamiętasz co było za czasów przedsolidarnościowych? Może też miał siedzieć cicho?
Nie wiem czy oglądałeś "Karol - czlowiek który został papieżem", ale mimo iż to paskudnie cukierkowa historyjka... to postawa Karola Wojtyły wobec polityki, która jest tam przedstawiona, jest moim zdaniem wzorem dla całego Kościoła. Póki więc on żył z pewnością OFICJALNE stanowisko Kościoła dalekie było od polityki i tym sensie o który go posądzasz. A teraz zresztą... Benedykt XIV jest prawie kalką poglądów JPII... tylko ludzie boją się to zauważyc... Staruszek JPII był kochany i milutki... nieważne co on tam uważał za słuszne dla Kościoła.                   

Thumbs up Thumbs down

50

To może się złorzymy i postawimy posąg naszemu papie??
Już prawie wszystkie miasta składają pieniądze na posągi może  my też powinniśmy?
I :twisted:będziemy pierwszymi którzy postawią momunet wirtualny :shock:.
Benedykt XVI kuleje z dobrą nowiną dla zagubionych dusz cóż nie każdy musi być biegaczem jak nasz polski papież(...)

Ponoć jak ktoś kiedyś powiedział najlepszą obroną jest atak. Więc czy kościół w polsce tak się nie broni? Wystarczy wspomnieć tegoroczny woodstock jaką kapanie przeprowadzono przeciwko "zbuntowanej szukających uciechy szponach diabła młodzieży". Powiem ci szczerze że mało pamietam o świetej walce kościoła z "komuchami". Ale dzisiaj widać że bardzo im się ta walka opłacała tak jak działaczom solidarności ( tylko co to za solidarność skoro dzisiaj żrą się jak wściekłe psy). Kościół bronił sie za komuny broni się teraz ciekawe co bedzie robił kiedy  staniemy się krajem wyznaniowym ( w co raczej wątpie ale...) będzie  też się zapewnie bronił przed szatańskim zachodem i przed dzikimi hordami ze wschodu?. A Właściwe czego jeszcze kościół chce przecierz jak się nie myle to odrzyskał wszystko co mu zabrano za komonu ( no prawie ) widocznie trzeba wysnąć wszystkie soki z pomarańczy.
Dla zbulwersowanych mam jedną chociaż dobrą wiadomość już za rok przyjedzie z pielgrzymką Benedykt XVI i znowu huczne powitania miliony złoty wydane przez państwo na rzecz tego całego spendu. Zupełnie jak za czasów naszego papieża. Natomias biedni niech klepią biede głodni niech głodują.
Raz na jakiś czas można zaszaleć:lol: