Temat: Zmiany w polskim KK ?

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,5...00,2794193.html

czyli
zonaci meżczyźni będą mogli udzielać sakramentów

Co Forumki/Forumowicze na to?

Braszka
z nowym tematem
na nowy dzień                   

2

Odp: Zmiany w polskim KK ?

Braszka napisał/a:

zonaci meżczyźni będą mogli udzielać sakramentów

Jak widać.
Spotyka sie tylko jak na razie diakonów <ale nie wiem czy tak się ich nazywa>, którzy są w związkach małżeńskich ale udzielają tylko sakramentu Komunii Św.                   

http://www.cosgan.de/images/smilie/xmas/f034.gif

3

Coz,mozna rzec.....W karajch zachodnich nikogo to nie dziwi,ze ksiadz jedzie na urlop a zastepuje go diakony (dobrze napisalam?).....Ludzie uczestnicza w myszy,przyjmuja komunie....jak w kazda niedziele....jak wszedzie.Wiadomo ze taki "pan" o niektorych przywilejach niestety,moze tylko pomarzyc....ale moim zdaniem,ci "wybrani" beda sie do tego nadawac znakomicie.....nie widze zadnych przeciwskazan
Tak wogole to chcialabym dodac....ze jestem calkowita przeciwniczka celibatu katolickiemu...dlaczego?...no coz to juz powinno byc w innym temacie....

ps.acha krotka informacja  :mrgreen:  taka msza prowadzona przez "zastepce" trwa o wiele krocej  :mrgreen:  :mrgreen:                   

4

a braszka sobie tak przewrotnie pomylała, że czemu nie ... kobiety diakonki

a moze naziemny meski personel Pana Boga boi sie ze wroca czasy Lukrecji Borgii córki Papieża Aleksandra VI smile
no dobra juz Braszka nie bedzie                   

5

Nie zamierzam brac slubu koscielnego wiec jakos mnie to nie interesuje za bardzo :]
Slub jest dla mnie przyrzeczeniem wiernosci i wg mnie wcale nie musi byc zawierany za przyzwoleniem Watykanu i w takiej formie jaka KK sobie wypracowal.                   

http://mt.gre.pl

6

Braszka tak ogolnie zaczeła ten temat ale w podtekscie chodziło jej o sytuacje kobiet
w KK

A Anonim nic tylko o slubie smile

Braszka
z rana przewrotnie
smile                   

7

ale w podtekscie chodziło jej o sytuacje kobiet &nbsp;
w KK

Jestem zdania ze jesli komus nie odpowiada sytuacja kobiet w KK, osoba taka powinna wystapic z KK i miec swiety spokoj :]                   

8

Anonim napisał/a:

wystapic z KK i miec swiety spokoj

taaaa... i na islam się przerzucić  :wink:                   

Ka

Thumbs up Thumbs down

9

Strasznie upraszczasz Anonimie. To, że jakaś jedna rzecz Ci nie odpowiada, nie musi zaraz być powodem do rezygnacji z Kościoła. Przecież jak kobieta ma jedną wadę a tysiąc zalet to jej z tego powodu nie porzucasz. Chyba, że ta wada przeszkadza Ci tak bardzo...
W kwestii pod tytułem "Dlaczego kobieta nie może być księdzem?" nie zabiorę głosu (coś takiego nie! wink) ponieważ ja księdzem być nie chcę i minie to nie boli, a jakby jakaś kobieta miała nim być to mnie by nie przeszkadzało. Co Władze Kościoła zdecydują - ja zaakceptuję.                   

Thumbs up Thumbs down

10

i tam Anonimie smile

Braszce chodziło o zmiany nastawienia
skoro zaczyna sie dopuszczac istnienia diakonów
to Braszka zastanawia sie kiedy na ten przykład kobiety przestana byc tymi tylko od sypania na ten przykład kwiatków

a skoro rozmawiamy o religiach w ogole to nie znaczy ze Braszka ktąrąś z tych religii reprezentuje
smile

nieprawdaż?
smile                   

11

Strasznie upraszczasz Anonimie.

A po co mam sobie na sile komplikowac zycie?

To, że jakaś jedna rzecz Ci nie odpowiada, nie musi zaraz być powodem do rezygnacji z Kościoła.

Gdyby to byla tylko jedna rzecz to bym nie zrezygnowal, ale tyle sprzecznosci w jednym miejscu jeszcze nie widzialem.

Chyba, że ta wada przeszkadza Ci tak bardzo...

dokladnie.

Co Władze Kościoła zdecydują - ja zaakceptuję.

Slepe podporzadkowanie? A moze by tak zaczac myslec samodzielnie?

a skoro rozmawiamy o religiach w ogole to nie znaczy ze Braszka ktąrąś z tych religii reprezentuje

nieprawdaż?

ano prawda ... ja tez zadnej religii nie reprezentuje, a jedynie wlasne poglady - nie zaczerpniete z katechizmu, dharmy, czy czegostam jeszcze, tylko takie ktore urodzily sie na podstawie doswiadczen i przemyslen w mojej glowie :]                   

12

Wciąż odnoszę wrażenie, że między wierszami mi się ubliża  neutral                   

Thumbs up Thumbs down

13

Anonim napisał/a:

Slepe podporzadkowanie? A moze by tak zaczac myslec samodzielnie?

Samodzielnie sobie wybrałyśmy z Rumiankiem, ze tak jak rodzice chcieli na chrzcie tak i my będziemy wiarę praktykować...
<Rumianku, chyba mogę tak napisać.

Rumianek napisał/a:

Wciąż odnoszę wrażenie, że między wierszami mi się ubliża

Ja odnoszę wrażenie, że zaczynamy szukać dziury w całym. Każdy wypowiadając się tutaj pokazuje różne poglądy, postawy itp. OK. to jest dobre. Jednak nie prowadzmy wojny, czyje argumenty są mocniejsze, kto ma większą rację, starajmy się na wzajem zaakceptować, wysłuchać... Nie przeciągajmy na siłę nikogo na swoją poglądową stronę- zaakceptujmy!
O swoich racjach nie przekonamy tych, którzy ich nie chcą, a nie o to tutaj chodzi.                   

http://www.cosgan.de/images/smilie/xmas/f034.gif

14

Anonim napisał/a:

Nie zamierzam brac slubu koscielnego wiec jakos mnie to nie interesuje za bardzo :]
Slub jest dla mnie przyrzeczeniem wiernosci i wg mnie wcale nie musi byc zawierany za przyzwoleniem Watykanu i w takiej formie jaka KK sobie wypracowal.

.
Ja Też:!::!::!::!::mrgreen:                   

15

ja wziąłem ślub ze swoją żoną w USC gdyż nie było nas poprostu stać na ślub w KK-a zresztą czy to coś zmienia kiedy ludzie chcą być ze sobą razem

pozdrawiam-Paweł                   

Thumbs up Thumbs down

16

W USC też się robi opłaty, ale nie pamiętam, czy jest drożej niż w KK  8)                   

Thumbs up Thumbs down

17

Pawelku a nie pomysli Ci sie koszt slubu KK z kosztem wesela ?

bo wiadomo ze u nas  jak slub w KK to od razu "wypasione"  wesele z tymi sukniami jak krolewna sniezka z goscmi obiadami zimnymi plytami orkiestrami i morzem  wódy
smile                   

18

Bradzo wiele zmienia... nie... inaczej... może bardzo wiele zmienić.                   

Thumbs up Thumbs down

19

Rumianek napisał/a:

Bradzo wiele zmienia... nie... inaczej... może bardzo wiele zmienić.

zalezy od nastawienia Rumianku                   

20

Zależy od wiary  big_smile                   

Thumbs up Thumbs down

21

bo nie jest wazne jaki sie bierze ale jest wazne z jakim nastawieniem sie go bierze

braszkowy koscielny byl brany ze wzgledu na rodzine  - Braszka wie ze bez sensu
nie trzeba tego braszce tlumaczyc  - mloda glupia itd  - epitetowac siebie Braszka umie

natomiast drugi, ktory dla Braszki bedzie i jest pierwszym wink byl w USC
i to bylo niezpaomniene przezycie z masa znajomych i przyjaciol trzymajacych kciuki wtedy i teraz

przy przysiedze pierwszej Braszka sie silnie zacinala przy drugiej  - wszystko poplynelo z glebi serca i to jest dla Braszki wazne                   

22

u FideLa było na odwrót - w kościele to było ogromne przeżycie, kupa ludzi trzymających kciuki i radujących się z FideLem, długa kolejka życzących wszystkiego najlepszego. W USC są kolejki, nerwy, krótkie odstępy między jednym ślubem a drugim - wolałem zrezygnować                   

Thumbs up Thumbs down

23

FideL napisał/a:

u FideLa było na odwrót - w kościele to było ogromne przeżycie, kupa ludzi trzymających kciuki i radujących się z FideLem, długa kolejka życzących wszystkiego najlepszego. W USC są kolejki, nerwy, krótkie odstępy między jednym ślubem a drugim - wolałem zrezygnować

Ja tam zadnych kolejek ani nerwow nie zaobserwowalem. Ale wiadomo - Krakow, zascianek... smile                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

24

chyba ze kljka do zyczen
zyczacy zajeli pol rynku smile

mile                   

25

Braszka napisał/a:

Pawelku a nie pomysli Ci sie koszt slubu KK z kosztem wesela ?

dla porównania podam ceny uwczesne w USC-90 zł w KK-700 zł+organista-a jeżeli chodzi o kolejki w USC to nie było z tym żadnych problemów-wszystko odbyło się w odpowiednim czasie i bez nerwów

pozdrawiam-Paweł                   

Thumbs up Thumbs down