26

Odp: Satanizm

ja mysle ze lavaley chcial powiedziec 'robta co chceta' ale postanowil ubrac to w ladne slowa przez co wiele tam sprzecznosci :]                   

http://mt.gre.pl

27

La Vey nie jest wyrocznią całego nurtu który nazywamy satanizmem.
Jedni traktuja go jak proroka inni wyśmiewają.
Ja zaliczam się do tych drugich.

Nie umiem Szuwi podać odpowiedzi na Twoje pytanie.
Kościół Szatana- największa organizacja zrzeszająca satanistów- potępia samobójstwo jako " wyjście ostateczne, nieodwracalne i oznaczające utratę możliwości poprawy swojej sytuacji, jakakolwiek by ona nie była. Oznacza też poddanie się i pogodzenie ze stratą życia, najwyższej wartości, jaką człowiek posiada."
Nie jest to jednak stanowisko które podzielają wszyscy sataniści.
Nie znaczy to jednak że jakikolwiek znany mi nurt pochwala lub nakłania do samobójstwa (nakłanianie jest potępiane przez wszystkie mi znane stanowiska)
Część statanistów uważa iż samobójstwo jest dozwolone gdy jest to droga która prowadzi do największej możliwej wolności czyli kiedy nie istnieje realna szansa na poprawienie swojego położenia a jest ono tak rozpaczliwe i tak pełne cierpienia że (mówiąc kolokwialnie) przekracza to nasze granice wytrzymałości.
I ja podzielam ten pogląd.                   

28

To możesz wymienić jakiś guru satanizmu prócz Lavaleya?. Są tam jeszcze jakieś poctacie które napisały jakąś tam "Biblie"? I wkońcu jak są traktowani przez satanistów tak zwani pseudo sataniści??
Ciekawi mnie ten problem :mrgreen:                   

29

Sataniści na ogół szczycą się tym że potrafią myśleć samodzielnie i nie potrzebują książek lub ludzi którzy załatwiają myślenie za nich.
Nikt inny nie napisał czegoś w rodzaju biblii.
Oczywiście jest całkiem sporo publikacji- na szczęście żaden jednak prócz La Veya autor nie rosci sobie pretensji do tego iż jego dzieło tworzy system filozoficzny lub etyczny.
Autorzy których pamiętam- Ayn Rand, Iluminatus, T Savage, OTS- w większości są oni związani z Kościołem Szatana.
Ciekawe rzeczy można też wygrzebać w polskim necie. Goraco polecam teksty Ronana the Great, Bast, oraz teksty pod którymi podpisał się "Jaryła".

Pseudosataniści cóż- nie umiem wypowiadać się w imieniu całej grupy reprezentujacej światopoglad satanistyczny.
Wydaje mi się że u satanistów ich naśladowcy budzą te same uczucia co u niesatanistów.
Plus dodatkowy ładunek złości- jako że większość społeczeństwa nie zauważa przedrostka pseudo.                   

30

To widze że La Veya to coś w rodzaju papieża w satanizmu. Koleś pewnie myśli że to on powinnien rządzić bezkresnie tą całą ideologią. Powiem tylko Egoista :wink:                   

31

tak sobie mysle ze  ten psedudo satanizm ma   chyba  duzo wspolnego z grupami deth/black metaolwymi  ktore rozpowszechniajac ta pseudo kulture  robily sobie na tym niezla  kase  tzn szczyt tej subkultury przepadal  chyba na lata 90 bo wystarczylo wejsc do pierwszszej lepszej szkoly sredniej i mozna bylo zauwarzc ze  co  drugi uczen mial na sobie jakas koszulke z emblematek ktoregos  z  aktualeni znajdukacych sie na topie  zespolow i to wlasnie ci ludzie  zazwyczaj  robili burdy na cmentarzach itd..  zreszta byla  to chyba  forma  jakiegos  mlodzienczego  buntu a  czasem forma ucieczki od  trudnej rzeczywsitosci w nieco oderwany swiat "czarow" smile 

w tej chwili  wydaje mi sie  ze  te  skrajnosc wyparla inna - hip-hop , blokersi, drechy itd...

chociaz  prawdziwi  satanisci  ktorzy dzies tam sobie "siedzieli w cieniu" penwie wciaz beda istniec niezaleznie   od zmieniajacych sie pop- i sub- kultur

/pozdro cool

/pozdro cool   http://forum.faqman.nl/clipart/emailen_ico.gif http://forum.faqman.nl/clipart/homepage_ico.gif

Thumbs up Thumbs down

32

Jakby nie było, przez pewien czas też byłem satanistą (albo się za takiego jedynie uważałem wink), więc coś tam wiem.

Przede wszystki polecam stronę, którą Feniks już podała - www. satan .pl . Można tam znaleźć bardzo dużo informacji, dowiedzieć się, czym ten osławiony satanizm jest.
A jest to skrajny hedonizm, dogadzanie sobie. I nie chodzi tu o jakieś orgie - bo przecież nikt z nas nie marzy tylko o nich. Sataniści robią to co chcą. Jeśli czują potrzebę pomocy biednym dzieciom, to im pomagają.
Jedyne, czego większość z nich nie lubi, to stanie w miejscu, nierozwijanie się.

I jeszcze jedno - "jest tyle rodzajów satanizmu, co satanistów".

Thumbs up Thumbs down