76

Odp: Ateizm racjonalny?

Fidel...... ja nie powiem co mi teraz opadło... na Ciebie nie ma mocnych!! big_smile

Podobno większość ciał właśnie tyle traciła. Hipoteza zaczeła być głośna gdy powstał film pod tytułem "21 gram" niestety nic więcej na ten temat nie wiem. Ale jak się dowiem to chętnie podzielę się wiedzą.                   

http://www.cosgan.de/images/smilie/xmas/f034.gif

77

Jestem zaintrygowany!!! Czekam na newsy wink                   

Thumbs up Thumbs down

78

Bzdury!!!  :evil:
Dusza ma mieć wagę? Nie no paranoja  :roll:  Czy ludzie są aż tak ograniczeni?
BTW taka sama brdura jak wszystkie płaczące figurki itp  neutral                   

Thumbs up Thumbs down

79

U nas w kościele w Mogile figurce Chrystusa na krzyżu rosły włosy. Nie bądź taka sceptyczna, Rumianko, uwierz!  smile                   

Thumbs up Thumbs down

80

Rumianek napisał/a:

Bzdury!!! 
Dusza ma mieć wagę? Nie no paranoja  Czy ludzie są aż tak ograniczeni?
BTW taka sama brdura jak wszystkie płaczące figurki itp

Rumianku, ja pisze czego się doszukałam. Też odnoszę się do tego sceptycznie.                   

http://www.cosgan.de/images/smilie/xmas/f034.gif

81

Nie, jeśli człowiek naprawdę posiada duszę, to tak jak już wcześniej pisałam - ona nie ma prawa nic ważyć jako byt niematerialny.Hestia, masz rację, stąd te gramy. I wcale nie u każdego człowieka tyle samo. Te 21 gram to bajka wymyślona na potrzeby filmu, a nie żadna waga duszy.
Pozdrawiam.                   

82

Meggi, ja nie wyśmiewam Ciebie smile tylko te rewelacyjne informacje, które ktoś przecież wymyślił wink Fidel... ja tam wierzę, że wszystkie tego rodzaju cuda, prędzej, czy później dadzą się naukowo wyjaśnić.

Thumbs up Thumbs down

83

a ja myślałam, że Rumianek jest w ogóle przeciwko jakimkolwiek naukowym dowodom, a tym bardziej w kwestii wiary smile

Thumbs up Thumbs down

84

No cóż, źle myślałaś smile Rumianek nie jest zacofanym"wiernym", ślepo postępującym  wedłóg wskazówek księdza proboszcza. Jest człekiem wykształconym, inteligentnym i pełnym szacunku i podziwu dla nauki. W końcu naukowcem jestem.

Thumbs up Thumbs down

85

Piszę właśnie prace magisterską. Badam zdolność drożdży do bioakumulacji magnezu i będę się starała wyodrębnić biopleks magnezowy (połączenia magnezu z białkiem komórkowym) ma to na celu zbadanie możliwoście stworzenia preparatu mineralnego o znacznie zwiększonej przyswajalności w porównaniu z preparatami soli nieorganicznych, które funkcjonuja na rynku. W ogóle jestem na piątym roku Międzywydziałowego Studium Biotechnologii. Specjalizacja spożywcza. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie,mogę nawet podać nazwisko mojego promotora wink
Pracuję w laboratorium. Umiem nawet obsłużyć mikroskop elektronowy i inne tego typu urządzenia np. do Absorpcyjnej Spektrofotometrii Atomowej i wiele innych... mimo, że nie mam jeszcze stopnia naukowego, ośmieliłam się nazwać naukowcem.

Biotechnologia jest młodą dziedziną o wysokim stopniu interdyscyplinarności Powstała w wyniku rozwoju nauk biologicznych i technicznych. Obejmuje działania wykorzystujące inżynierię genetyczną oraz kultury komórek i tkanek w celu uzyskania określonego surowca lub produktu. Podstawą jej działania są organizmy żywe lub ich części oraz znajomość regulacji przebiegu procesów życiowych. Biotechnologia jest najlepszą alternatywą wobec ułomności dotychczasowych technologii wytwarzania produktów i surowców.

Absolwent jest przygotowany do stosowania metod biotechnologicznych w szeroko pojętej gospodarce żywnościowej. Posiada gruntowną wiedzę z zakresu przedmiotów leżących u podstaw biotechnologii: chemii, biochemii, mikrobiologii, genetyki, biologii molekularnej, wirusologii, immunologii. Ponadto takie przedmioty jak kultury komórkowe, i tkankowe, inżynieria genetyczna czy enzymologia i techniki biochemiczne dają mu wykształcenie w zakresie selekcji i ukierunkowanej modyfikacji (transformacji) organizmów dla potrzeb produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz przemysłu spożywczego. W trakcie studiów otrzymuje też podstawowe wykształcenie odnośnie inżynierii procesów biotechnologicznych.

cytat z mojego dziekanatu smile

Thumbs up Thumbs down

86

To naukowiec, to ktoś kto zna się na wszystkim? lol To znaczy naukowców nie ma. lol

No dobrze... skoro nie mogę się wypowiadać na inne tematy... a na tym forum nie ma tematów związanych z biotechnologią, to w takim razie, chyba się z Wami pożegnam sad

Thumbs up Thumbs down

87

Rumianku naukowcem sie jest w konkretnej dziedzinie nauki.

No to ja już tymbardziej nie rozumiem, czemu napisałaś, że nim nie jestem. Rozumiem, gdybys mi zarzuciła brak jakiegokolwiek papieru z tytułem naukowym... to bym zrozumiała.

Nie napisałam że nie możesz wypowiadać sie w innych dziedzinach poza biotechnologią

jak to nie?

wawa napisał/a:

Wypowiadać możesz się w temacie biotechnologii w pozostałych jesteś laikiem

... więc to nie wynikało z tego zdania?
Przepraszam nie rozumiem w ogóle sensu tego pytania o moją dziedzinę i tego przytoczonego zdania. Prosze powiedz mi w prost o co chodziło, bo nie wiem.

... albo nie... nie pisz! A co mi tam. Nie musze wiedzieć. Nieistotne. Już zaponiałam... a o czym w ogóle była mowa? wink

Thumbs up Thumbs down

88

Dziewczyny
sprzeczacie się o pojecia.
Co to znaczy naukowiec- ktoś z prof przed nazwiskiem
czy po prostu specjalista w danej dziedzinie.

A mi się wydaje że naukowiec to po prostu ktoś kto sporo wie o danej dziedzinie wciąż chce swą wiedzę pogłębiać pragnie dzielić się nią z innymi i kocha to co robi.

A odchodząc trochę od tematu
wtrącajac swoje trzy grosze
Mam bardzo złe zdanie o tych których powszechnie nazywa się naukowcami.
Zamknieci spetryfikowani nie wystawiający nosa poza swoją dziedzinę.
Widzący świat pod jednym tylko bardzo wąskim kątem swojej specjalizacji. Ponicznie obawiający się zmian postępu, innej perspektywy.
Poprzyczepiani do swojego tytułu stanowiący do niego tylko drobniutki dodatek.
Do doktora habilitowanego X nie można zwrócić się doktorze X
trzeba tego habilitowanego dodać inaczej się obrazi.

Głupców w profesorskich togach jest mnóstwo.
Wyspecjalizowani w jednym czasem- abstrakcyjnym bardzo- egzotycznym zagadnieniu.
Bez żadnej refleksyjności
szerszego oglądu świata
odrobiny pokory

szkoda gadać

Feniks
zdecydowanie szary człowiek
dumy ze swej szarości
bez ambicji na naukowca

89

Mam nadzieję Feniks, że zdajesz sobie sprawę z tego, że opisujesz pewien stereotyp wink

Thumbs up Thumbs down

90

Opisuję to co widzę Rumianku.

Zauważ tez że to co napisałam dotyczyło "tych których popularnie nazywa się naukowcami"

Jednym z mechanizmów tworzenia się sterotypów jest fakt że dysponujemy ograniczoną liczbą obserwacji- jesli da się je sprowadzić do jednego mianownika nasz umysł w ramach oszczędności wykorzystywania procesów poznawczych generalizuje i przenosi to co wiemy na sytuacje które uznaje za podobne.
Co w tym złego?

Sadzę że nie zamykam się na zdarzenia które od tego stereotypu odbiegają -
pojawiają się takie
tacy ludzie takie sytuacje
Ale wtedy nazywam ich naukowcami- według tego opisu który podałam w pierwszej częsci mojego postu.

91

Wawa, Rumianek, Feniks...

Jako OMC (o mało co) NAUKOWIEC wink w zakresie, powiedzmy, filozofii pozwolę sobie zauważyć, że dostrzegam u Was poważne zasoby w zakresie analizy znaczeń nazw... big_smile

Może jakiś nowy wątek na forum, albo coś w tym stylu? big_smile

Why can’t we not be sober? Why can’t we drink forever?
I just want to start this over.

92

Filozofia analityczna?
Mniam
Zaczynaj Pan Panie Sober

omc filozof Feniks

93

Feniks,Oct 2 2005, 08:52 PM napisał/a:

Filozofia analityczna?
Mniam
Zaczynaj Pan Panie Sober

omc filozof Feniks
[right][snapback]22078[/snapback][/right]

Ja??? smile

O Mój Boże, zawstydzasz mnie, Feniks... W swoim czasie udawałem sam przed sobą, że przeczytałem i przyswoiłem "Traktat..." Wittgensteina... Tak naprawdę nic nie zrozumiałem. wink

Ja byłem i jestem zbyt ograniczony do filozofii.
Gdzieś tak pod koniec 2-go roku postanowiłem zgłębiać myśl tzw. wielkich. No wiesz, chronologicznie, po kolei.
I wiesz co? Napisałem pracę mgr z Platona. big_smile

94

Ja też nic nie zrozumiełam z Wittgensteina ale za to nauczyłam się na pamięć paru cytatów które zręcznie wpleść można w dyskusję dezorientując interlokutora.
Kompleksów nie mam bo w koncu kto Wittgensteina rozumie?
Nikt z jemu współczesnych z Russellem włacznie.
I całym Kołem Wiedeńskim na dokładkę.
To niby ja mam rozumieć?

Platon- piekna myśl.
Przecież to na nim konczy się filozofia.

Mnie fascynuje hermeneutyka i filozofia języka
ale magisterium nie zrobiłam.

95

Feniks,Oct 2 2005, 09:53 PM napisał/a:

Platon- piekna myśl.
Przecież to na nim konczy się filozofia.

No tak, Popper... wink

Mnie fascynuje hermeneutyka i filozofia języka
ale magisterium nie zrobiłam.
[right][snapback]22084[/snapback][/right]

A mi ze studiów filozoficznych pozostała skłonność do zadawania pytań (czasem się przydaje, a czasem jestem po prostu upierdliwy, jak to się ładnie mówi smile).

No i także dążenie do W MIARĘ ścisłego wyrażania się (jasne i wyraźne, pamiętasz? wink)

96

Co mi zostało?

...nałóg palenia papierosów
niefortunny romans i blizny po nim
parę dobrych przyjaźni
długi
kilka grubych książek w biblioteczce
parę jeszcze innych rzeczy

Pytałam zawsze.
Filozofia rozwineła we mnie umiejętność formuowania pytan.
Stawiania ich w odpowiedni sposób w odpowiedniej chwili.
Jak z odpowiedziami mówić chyba nie muszę.

A wyrażanie się- cóz
po pierwsze jestem kobietą
po drugie mój właściwy zawód wymaga wyrażania się tak nieprecyzyjnego jak tylko jest to mozliwe- czasami do bełkotu włącznie (nie nie jestem akwizytorem)
Filozofia mi nie pomogła i chyba już nie pomoże

97

Ja też obecnie zawodowo zajmuję się czymś, co wymaga ode mnie często pustosłowia, bełkotu, deklaracji misji, wizji i strategii, itd... Też nie jestem akwizytorem. big_smile

Z ciekawości: Czym Ty się zajmujesz?

Jakby co, zapraszam na priv, jeżeli chcesz powiedzieć, ale nie chcesz tutaj. smile

98

Muzyką
Gram ludziom na nerwach.

99

big_smile

wink

100

Grzegorz,Apr 10 2005, 09:26 PM napisał/a:

.
Można, tak po chłopsku powiedzieć, że chrześcijanie mają dekalog a ateiści wartości humanistyczne i filozofię, ale tak nie jest, bo duża część wartości chrześcijańskich jest powszechnie akceptowana przez środowiska ateistyczne, bo te wartości są ogólnoludzkie
[right][snapback]942[/snapback][/right]

Po chłopsku to można powiedzięć , że chrześcijaństwo ukradło dekalog z judaizmu i ukrywając prawdziwego autora -Mojżesza , najpierw zmanipulowało Zydowską TORĘ ,a nastepnie pierze mózgi ludziom podpisując się pod dorobkiem cywilizacyjnej myśli humanistycznej . I tyle .

Thumbs up Thumbs down