Temat: Nie p

Tak płaczemy nad soba.Jako ludzie o głebokiej wierze DOSKONALE wiemy ,że ten lepszy OBIECANY swiat jest po drugiej stronie.Płaczemy bo ktoś bliski odchodzi,ale On nie odchodzi tylko przechodzi do wiecznosci.Pamiec o NIM nigdy nie zaginie.Modlimy sie by żył z nami jak najdłuzej ,bo go potrzebujemy,i to jest prawda,ale on już w swoim zyciu dośc wycierpiał.Nikt z nas nie wybiera cierpienia.cierpienie jest darem od samego Boga.To jak ten dar przyjmniemy jest tylko nasza sprawa.Mimo to nawet Bóg nie cierpiał przez tak długi czas jak Papiez.Dajmy mu odpoczać.Nie módlmy sie o jego zdrowie tylko o szczescie.Papiez mówi żebysmy nie płakali tylko radowali sie wraz z NIM.Właśnie w tej chwili papież jest jak nigdy dotąd blisko Boga,Ojca swego i naszego.Dla nas papież jest jak Ojciec ale i on ma Ojca i to on jest tym naszym prawdziwym ojcem,do którego dązymy wszyscy.Całe zycie papież podkresla że jest tylko i aż posłannikiem Bozemy.Misje która została mu powierzona wypełniał z nalezytą dbałością przez całe swe zycie.Zycie tak piekne jak i smutne.Nie badzmy egoistami.Myslimy tylko o naszych sprawach(np.duchowych).Wiadomo ,że człowiek tak jest zrobiony by zyc jakiś tam czas ,ale zyc dobrze i dumnie.Tak własnie zyje papiez .Dla swiata zrobił wiecej niz kto kolwiek inny.Pamietajmy ze papiez mial problemy z chodzeniem   od 10 lat meczyła  go choroba parkinsona miał problemy z sercem i cisnieniem,chore nerki.Malo kto zdaje sobie sprawe z tego jak wielkie to jest cierpirnie.Nie mówiac już o CIERPIENIU ZA INNEGO CZŁOWIEKA.Bo cierpienie to jest nasza indiwudalna sprawa tak jak smierc.Ludzie nie tylko nie chca widziec smierci ale nie chca nawet miec nic wspólnego z osobą która to własnie przechodzi.Odchodzimy samotni bo nie ma nic bardziej oosobistego  niz smierc.Tylko osoba która ją przechodzi zdaje sobie sprawe jak waznym jest to przezyciem.Czlowiek nie mysli o smierci,nie mysli nawet o tym jak zyje.dzieje sie tak bo w zyciu jakie przechodzimy nie ma czasu na refleksjie i przemyslenia.NIE BADZMY TACY,BADZMY WRAZLIWI,BADZMY LUDZMI papiez mówi bysmy sie RADOWALI ,On doskonale zdaje sobie sprawe ze słów które do nas kieruje.Nie zostawiajmy go w odosobnieniu od tego co i tak nas i Jego czeka.Módlmy sie o JEGO SZCZESCIE.MÓDLMY SIE TERAZ,ZEBY POTEM NIE BYŁO ZA POZNO.ALE NIE MÓDLMY SIE O JEGO SMIErć,która i TAk NIE NASTĄPI BO KTO Z NAS POZWOLI UMRZEĆ TAK WSPANIAŁEMU CZŁOWIEKOWI.JEGO SŁOWA,CZYNY,OSOBO,TO WSZYSTKO ZOSTANIE Z NAMI.I CIESZMY SIE WKONCU I MY DO NIEGO DOŁACZYĆ MOZEMY.

pozdr. nie ma to jak na nowo i na nowym forum pisac  :wink:                   

PRawdziwym szczesciem Jest,Innym to szczescie niesc.zyj...masz przecie

Thumbs up Thumbs down

2

Odp: Nie p

Dzięki, Michał, że napisałeś. Dobrze, ze trafiłeś tu na nowo. Już jest nas pięcioro. Mam nadzieję, że inni też trafią i znowu będziemy wszyscy razem. Pozdrawiam Was również.                   

Thumbs up Thumbs down

Mam nadzieję, że inni też trafią i znowu będziemy wszyscy razem. Pozdrawiam Was również.

Magda (coolbursztynka) obiecała że jutro sie zapisze a Anie to oczywiscie sam przypilnuje.Jakby zapomniała  :wink:
Zdrowia Magdo,wiem ze sie przyda  smile                   

Thumbs up Thumbs down

4

Dzięki Michał,  big_smile                   

5

Misiek no Michał tongue napisał/a:

Magda (coolbursztynka) obiecała że jutro sie zapisze a Anie to oczywiscie sam przypilnuje.Jakby zapomniała Wink
Zdrowia Magdo,wiem ze sie przyda

i jak tu być anonimowym :? spokojnie , boczkiem i niezauważonym nie da się przejść sad
osz Ci faceci :shock:  :shock:  :shock:

[size=16][ Dodano: 2005-04-05, 01:28 ][/size]
coś co znalazłam w sieci...  coś co  mi dodało otuchy, może i Wam poprawi humor:

http://paski.org/paski/gdy-opusci-nas-slonce.gif                   

Ka

Thumbs up Thumbs down

Ana napisał/a:

i jak tu być anonimowym Confused spokojnie , boczkiem i niezauważonym nie da się przejść Sad
osz Ci faceci Shocked Shocked Shocked

To już drugi raz !!!.Wczoraj również mi tak powiedziałaś .hehe a teraz oficialnie.jakieś uprzedzenia :wink: ,czy to ja tak na Ciebie działam lol Nie martw sie.Jutro moze być zawsze gorzej. :wink: ODP.Aniu ale na np forum przedstaw sie  :wink:  lol  big_smile
PS.Ale ten post został założony specialnie w INTENCJI OJCA ŚWIETEGO!!!
koniec zabawy na nowym forum :wink: Trzymajmy sie TEMATU.ZRÓBMY TO DLA NIEGO.
Piszmy tu o jego zyciu i jego dziełach. smile  smile  smile  smile                   

Thumbs up Thumbs down

7

OK, Michał. O nim. Tylko jeszcze jedno słowo. Ludzie są solidarni i jakos tak starają się. Tylko czasmi im dziwnie to wychodzi. Kiedy ludzie zmieniają strony z kolorowych na szare, czy w ogóle je zmieniają tak, aby okazać, że jesteśmy w żałobie po Ojcu św. - to jest ok. Tak powinno być -uważam. Czy jeżeli palą świece w oknach to też jeszcze jest zrozumiałe. Ale kiedy widzę, że ludzie zasłaniają gg chmurką na znak żałoby - uważam to za przesadę. Jednak dlatego, ze myślę o ludziach dobrze, nawet nie uważam, że oni traktują to jak zabawę, ale że próbują w najdrobniejszysz rzeczach znaleźć coś, co ich połączy, że mają taką potrzebę. Jednak nalezy znać granicę. To tak, jak opuszczanie flag w hipermarketach do połowy. Tylko oni nie opuszczają flag narodowych - bo takich nie mają! Oni swoje reklamowe flagi opuszczają. Jednak nawet tu pomyślę, że może ktoś nie pomyślał, że to nie te flagi sie opuszcza, może to czyjaś niewiedza, albo po prostu włąsnie dlatego, ze nie maj,a innych, opuszczają te, bo tak bardzo chcą tą żałobę okazać.. Bo już nie mam  innego wytłumaczenia dla nich.   smile                   

Thumbs up Thumbs down

8

http://webowywierch.gate.pl/stara_strona/images/noc/m_cm_2.jpg

http://dziennik.pap.com.pl/zdj/15771063_501121614352874_max.jpg

http://ns30489.ovh.net/~zorrro/papiez.html

to taka mala refleksja.... sad  sad                   

9

<li>

http://members.lycos.co.uk/osrsogos/index.php                   

"Cz

Thumbs up Thumbs down

10

http://img.interia.pl/wiadomosci/nimg/Krzyze_swiatel_fot_Chmura_661751.jpg

p.s. Ja jestem z tzw.pokolenia Jana Pawła II i póki co nie wyobrażam sobie jak może być inny papież niż ten.
Przecież nawet na 'Jego' uczelni studiowałem.                   

Pozdrawiam
Adrian

Thumbs up Thumbs down

11

"Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie." [ Ew. Mateusza 6,5-6]                   

12

Wypełniła się wola Pana
odszedł nasz Ojciec
uciszcie myśli
uciszcie kołaczące serca
nie płaczcie
On świety
jest już w niebie
modlitwa z ust
niech wyfruwa
na skrzydłach
dzikich gęsi
niech układa się
w klucz na niebie
litery W  -  WIARA
litery M  -  MIŁOŚĆ
litery V  -  Victoria
On zwyciężył

13

Anonim napisał/a:

"Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. ...

Przecież nikt się tu nie modli, bo to nie na to miejsce. Tym bardziej, nikt nie jest tu aktorsko lamentującym obłudnikiem.
Dzielimy się swoimi refleksjami na temat śmierci Jana Pawła II.
p.s. mam prośbę: niech ten wątek taki pozostanie i nie pozwólmy nikomu, żadnym 'anonimom', zrobić z niego czegoś, co ma miejsce niemal na każdym forum. Mam na myśli ostre starcie dwóch skrajnych postaw względem reakcji ludzi na to wydarzenie.                   

Pozdrawiam
Adrian

Thumbs up Thumbs down

14

p.s. mam prośbę: niech ten wątek taki pozostanie i nie pozwólmy nikomu, żadnym 'anonimom', zrobić z niego czegoś, co ma miejsce niemal na każdym forum. Mam na myśli ostre starcie dwóch skrajnych postaw względem reakcji ludzi na to wydarzenie.

cenzura? przeciez to byly slowa z Pisma Sw. a nie moje ... a poza tym piszac je nie mialem na mysli wypowiedzi na tym forum tylko reakcji ludzi na swiecie.                   

15

Takie cos dostałam na gg. Niby łancuch...ale chyba pierwszy sensowny.:

"To śmieszne, jak prostym jest dla ludzi wyrzucić Boga, a potem dziwić się, dlaczego świat zmierza do piekła. To śmieszne, jak bardzo wierzymy w to, co napisane jest w gazetach, a poddajemy w wątpliwość to, co mówi Biblia. To śmieszne, jak bardzo każdy chce iść do nieba, pod warunkiem, że nie będzie musiał wierzyć, myśleć,mówić, ani też czynić czegokolwiek, o czym mówi Biblia. To śmieszne, jak ktoś może powiedzieć 'Wierzę w Boga' i nadal iść za szatanem, który, tak a'propos również 'wierzy' w Boga. To śmieszne, jak łatwo osądzamy, ale nie chcemy być osądzeni.
To śmieszne, jak możesz wysyłać tysiące 'dowcipów' przez
e-mail, które rozprzestrzeniają się jak nieokiełzany ogień, ale kiedy zaczynasz przesłania dotyczące Pana, ludzie dwa razy
zastanawiają się czy podzielić się nimi. To śmieszne, jak wiadomości sprośne, bezwstydne, pikantne i wulgarne swobodnie przenoszą się w cyber-przestrzeni lecz publiczna dyskusja o Bogu w szkole i w miejscu pracy jest tłumiona.
To śmieszne, jak ktoś może być zapalony dla Chrystusa w
niedziele, a przez resztę tygodnia jest niewidzialnym chrześcijaninem.
Śmiejesz się?
To śmieszne, że kiedy przeczytasz tę wiadomość nie wyślesz
jej do zbyt wielu osób z twojej listy adresowej, ponieważ nie jesteś pewny, w co wierzą lub co pomyślą o tobie kiedy im to wyślesz. To śmieszne, jak bardzo mogę być przejęty tym co inni ludzie pomyślą o mnie, zamiast tym, co Bóg pomyśli o mnie. Czy myślisz? Przekaz to dalej, jeśli uważasz, że warto.
Jeśli nie, to wyrzuć... Nikt się o tym nie dowie. Lecz jeśli to wyrzucisz, nie stój z boku i nie narzekaj nad fatalnym stanem tego świata...to smieszne ze musial umrzeć papież, zeby ludzie zaczeli sie modlic..."                   

Thumbs up Thumbs down

16

Gość napisał/a:

cenzura? przeciez to byly slowa z Pisma Sw. a nie moje ... a poza tym piszac je nie mialem na mysli wypowiedzi na tym forum tylko reakcji ludzi na swiecie.

nie cenzura... ale te słowa dotknęły trochę ( i to nie tylko Adriana)
nie piszemy po to żeby pokazać jak jesteśmy wielkimi i wspaniałymi katolikami, po prostu dzielimy się tym co czujemy i...

adrian napisał/a:

niech ten wątek taki pozostanie

Ka

Thumbs up Thumbs down

17

ale te słowa dotknęły trochę ( i to nie tylko Adriana)

Nie napisałem przecież interpretacji ... skoro odbieracie to jako coś w rodzaju ataku, mimo że są to jedynie słowa Pisma Św. a nie moje, to może coś jednak w Was siedzi a nie we mnie? ... gdy na ulicy ktoś zawoła "glupcze!", mędrzec nie odwróci sie wiedząc, że to nie do niego skierowane są te slowa.

O zmierzchu pewien rolnik usiadł na progu swej skromnej chaty, aby nacieszyć się wieczornym chłodem. Obok jego chaty biegła droga, która wiodła do wsi. Przechodzący nią mężczyzna zauważył siedzącego rolnika i pomyślał: &#171;Ten człowiek to przykład leniwca. Nic nie robi, spędza cały dzień siedząc na progu domu...&#187;. Trochę później przechodziła inna osoba i pomyślała: &#171;To jakiś podrywacz. Siedzi cały dzień i patrzy na przechodzące kobiety, i być może zaczepia je i molestuje...&#187;. W końcu przechodził jakiś obcy, kierując się do wioski i pomyślał: &#171;To na pewno pracowity człowiek. Trudził się cały dzień i teraz ma zasłużony odpoczynek&#187;.
W rzeczywistości niewiele możemy powiedzieć o rolniku, który siedział na progu swego domu. Inaczej ma się rzecz z trzema przechodniami udającymi się do wioski: pierwszy to próżniak, drugi to podejrzany typ, a trzeci to człowiek pracowity.

niech ten wątek taki pozostanie

A moze lepiej skłonić się do refleksji nad samym sobą?                   

18

Gość napisał/a:

A moze lepiej skłonić się do refleksji nad samym sobą?

A czy nie jest to jednocześnie refleksja nad samym soba, nad swoim postępowaiem?
Myśląc o naszym Papieżu jakoś nie potrafię niemyśleć o sobie, o własnym zachowaniu. Prrównianie w stosunku do siebie nasuwa mi się automatycznie. On był jednym z nielicznych autorytetów na tym świecie. 
Wiem, że w stosunku do mnie to człowiek doskonały. I może wspominanie go niewiele mi da. Ale jeśli chociaż jedno zdanie, które powiedział utkwi mi gdzieś w sercu i uda mi się zastosować do wskazówek które nam dawał to juz będzie bardzo dużo
...ale tutaj potrzebne są te refleksje o Nim, o Jego życiu. Nie po to żeby się dowartościować, ale po to aby przypominając sobie to co robił, wynieść cos dla siebie.                   

Ka

Thumbs up Thumbs down

19

On był jednym z nielicznych autorytetów na tym świecie. &nbsp;
Wiem, że w stosunku do mnie to człowiek doskonały.

Nie byl doskonaly z samego faktu ze byl czlowiekiem, a ludzie sa omylni. Nie mozna stawiac Karola Wojtyly na rowni z Bogiem. Zyl jak czlowiek i umarl jak czlowiek, a jesli byl czlowiekiem takim jak kazdy to kazdy moze sie stac takim jak on ... wystarczy tylko do tego dazyc. Karol Wojtyla nasladowal Chrystusa - wy mozecie nasladowac Karola Wojtyle i dokonczyc to co zaczal bo tez mozecie byc wielkimi ludzmi.

"Jeżeli rzeczy zewnętrzne sprawiają ci ból, to nie one ci przeszkadzają, lecz twój o nich osąd. A ten osąd możesz zmienić." [Marek Aureliusz]

PS. Boicie sie innych pogladow i dlatego zablokowaliscie mozliwosc pisania postow przez niezarejestrowanych uzytkownikow? Czy zlamalem w ktoryms punkcie regulamin? Jesli tak to przytoczcie moje slowa, a jesli nie to dlaczego to zrobiliscie?                   

http://mt.gre.pl

20

Anonim napisał/a:

PS. Boicie sie innych pogladow i dlatego zablokowaliscie mozliwosc pisania postow przez niezarejestrowanych uzytkownikow? Czy zlamalem w ktoryms punkcie regulamin? Jesli tak to przytoczcie moje slowa, a jesli nie to dlaczego to zrobiliscie?

Nikt niczego się tu nie boi. Poprostu jak chcesz rozmawiać na tym forum to się zarejestruj i tyle. Łatwo wszelkiej maści 'anonimom' wyrażać rózne skrajne poglądy... zwłaszcza w necie..
Co do Ojca Świętego: mam wrażenie że znalazłeś świetny temat na 'pożywkę' dla mędrkowania i pouczania innych, jak mają przeżywać swoją żałobę, jak maja wyrażać swoje refleksje. A w dodatku posługujesz się do tego cytatami z Pisma Świętego.W Nim znajdziesz cytaty na wszystko... Ale ważniejsze jest to , kto i w jakich sytuacjach je przytacza. Zwłaszcza wyjęte z kontekstu...
[Żebyś zrozumiał o co mi chodzi: w Biblii napisane jest też: 'Bóg nie istnieje' - jak koniecznie chcesz, przytoczę dokładnie gdzie.Też mogę ten cytat przytoczyć , jak będzie to dla mnie wygodne...]
Z takiego nieodpowiedzialnego posługiwania sie Biblią rodziły sie wojny religijne. Więc proszę... jeżeli nie rozumiesz sensu całego rytuału żałoby, jeżeli nie wiesz po co ludzie w żałobie ubierają się na czarno, czemu nie imprezują przez rok, czemu - przynajmniej pod wpływem kultury jeżeli tego nie rozumieją od razu - a jednak - jak pewnie Ty byś powiedział - 'obnoszą się z tym', to proszę... przynajmniej tego nie krytykuj.
Bo jeżeli nie rozumiesz, to przynajmniej to uszanuj.
Żygać mi się chce jak widzę takich 'wojujących anonimowych ateistów'! Sam pewnie niewiele w życiu dobrego zrobiłeś, dlatego nie stać Ciebie na 'pokazanie twarzy'...

p.s. tak a propos forum: ja się wycofuję. nie wiem co takiego zrobiłem czyu powiedziałem, zeby czytać potem 'adrian uważaj...' i tym podobne. A szkoda. Byłem przekonany , ze skpotkałem grupę fajnych ludzi.   To znaczy nadal Was za trakich uważam, ale pewnie za tępy jestem, zeby pewne rzeczy zrozumieć.                   

Pozdrawiam
Adrian

Thumbs up Thumbs down

21

adrian napisał/a:

zeby czytać potem 'adrian uważaj...' i tym podobne.

Ej, no co Ty ??  To ONI robią sobie taki żart.
Każdy user widzi tam swój własny login - "sniffer, uważaj..."   Ja tam całe życie uważam big_smile
Nie uciekaj Adrian - to na nic. ONI są wszedzie...

Pozdrawiam.                   

"...winem, wiatrem,

22

adrian napisał/a:

'adrian uważaj...

Adran, zostań!! Chłopie!!! W zależności kto się loguje to czyta swoje imię "Meggi20 uważaj..." Zostań, nie uciekaj!                   

http://www.cosgan.de/images/smilie/xmas/f034.gif

23

dokładnie, ja też to widzę... nie uciekaj, my Cie i tak dogonimy i złapiemy tongue:P :wink:                   

"Cz

Thumbs up Thumbs down

24

Buhahaha! No to mnie macie!
Nawet nie wiedziałem, że współczesna technologia Soft-ware'owa ma takie mozliwości...
Bo to nie przy jednym opisie 'odkryłem' i - szczerze mówiąc - poczułem się nieco zaszczuty  :?
Przepraszam za swoją ignorancję i jej konsekwencje ;-)                   

Pozdrawiam
Adrian

Thumbs up Thumbs down

25

big_smile  big_smile  big_smile                   

http://www.cosgan.de/images/smilie/xmas/f034.gif